| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Złoty i dług stabilne, rynki czekają na dane o produkcji

Złoty i dług stabilne, rynki czekają na dane o produkcji

Podczas piątkowej sesji kurs złotego jest bardzo stabilny i nie ulega większym zmianom. Analitycy przewidują, że taka sytuacja utrzyma się aż do zamknięcia. Kluczowe dla rynków będą opublikowane przez GUS dane o produkcji.

Około 14.40 za euro płacono 3,9750 zł względem 3,9715 zł na otwarciu i 3,9710 zł na zamknięciu w czwartek, a dolara wyceniano na 3,4050 zł w porównaniu do 3,3750 zł i do 3,39 zł. Na rynkach światowych za euro płacono 1,1675 dolara."Dziś (piątek - PAP) jest bardzo spokojnie i niewiele się dzieje. Można powiedzieć, że od kilku godzin rynek stoi w miejscu, a na zamknięciu kursy nie powinny ulec znacznej zmianie" - powiedział Andrzej Krzemiński z Banku BPH.Ważne dla złotego i obligacji będą dane o produkcji przemysłowej i cenach produkcji w październiku. W opinii ekonomistów produkcja przemysłowa przyspieszyła w październiku dynamikę do 6,08 proc. w ujęciu rocznym, po wzroście o 5,5 proc. we wrześniu. Rozpiętość prognoz zawiera się w przedziale 3,5-8,5 proc.Natomiast wobec września tego roku produkcja wzrosła zdaniem ekspertów o 1,01 proc. wobec wzrostu o 9,8 proc. miesiąc wcześniej. Ceny producenta spadły według szacunków o 0,4 proc. rdr wobec spadku o 0,2 proc. we wrześniu. W stosunku do września tego roku ceny wzrosły o 0,2 proc."Jest stabilnie i myślę, że do publikacji danych o produkcji, na rynku nie powinno wiele się wydarzyć" - uważa Andrzej Michałowski z PKO BP.W piątek około 14.45 rentowność dwuletnich obligacji wynosiła 4,77 proc. wobec 4,72 proc. rano i wobec 4,70 proc. na zamknięciu w czwartek, pięcioletnich 5,26 proc. w porównaniu do 5,18 proc. rano i na czwartkowym zamknięciu, zaś dziesięcioletnich 5,43 proc. względem 5,34 proc. rano i w czwartek.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Ewa Duchnowska

certyfikowany psychoterapeuta Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniu, mediator rodzinny, specjalista w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »