| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Premier u przedsiębiorców: Biznes z duszą na ramieniu

Premier u przedsiębiorców: Biznes z duszą na ramieniu

Rozmowa z premierem o programie rządu uspokoiła nas - stwierdził w czasie konferencji prasowej po spotkaniu premiera Kazimierza Marcinkiewicza z Radą Przedsiębiorczości jej przewodniczący, prezes Business Centre Club Marek Goliszewski. Już po konferencji przedsiębiorcy mówili jednak, że ciągle mają bardzo dużo obaw.


- Co do 2006 r. można być spokojnym, bo tu niewiele złego można zrobić. Jak to wszystko będzie wyglądało w 2007 r. i w latach następnych, tego niestety nie wiadomo - mówił Hubert Janiszewski z Polskiej Rady Biznesu.


Prezes Bochniarz skrytykowała pomysł "becikowego". - W ten sposób nie wpłyniemy na wzrost urodzeń. To nie udało się nigdzie na świecie - stwierdziła. Narzekała, że premier nie przedstawił przedsiębiorcom żadnych konkretnych liczb dotyczących założeń makroekonomicznych. - Wiemy, że wzrost gospodarczy ma w przyszłym roku osiągnąć poziom 5 proc., ale jak rząd chce to osiągnąć, tego niestety nie wiemy - rozkładała ręce.


Mówiła też o planowanym przez rząd wycofaniu z Trybunału Konstytucyjnego ustawy o emeryturach górniczych. Jej zdaniem to bardzo zły pomysł, a wejście w życie ustawy dającej górnikom przywileje, których nie mają inni pracownicy, mogłoby kosztować budżet kilkanaście miliardów złotych. - Mam nadzieję, że w przyszłym tygodniu rząd będzie się tą problematyką zajmować - stwierdził premier.


Odpowiadając na pytania dziennikarzy, Marcinkiewicz mówił o potrzebie dywersyfikacji źródeł dostaw gazu. Sposobem na to ma być... zwiększenie wydobycia w Polsce. Zdaniem premiera mógłby to być ważny element przetargowy w negocjacjach z przyszłymi dostawcami gazu.


Szef rządu ma nadzieję, że szybko uda się rozwiązać kłopoty z eksportem do Rosji mięsa i produktów roślinnych. - Jesteśmy dobrej myśli - stwierdził premier. I obiecał więcej informacji po powrocie z Moskwy ministra spraw zagranicznych Stefana Mellera.


- Dzisiejsze słowa premiera Marcinkiewicza stawiają go w gronie liberałów gospodarczych, choć widać w tym też tło socjalne - stwierdził po konferencji prezes Goliszewski. - Wiele elementów jego programu zasługuje na poparcie przedsiębiorców, obawiam się jednak, że mogą one nie uzyskać poparcia w parlamencie.Piotr Skwirowski
reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Tomasz Nazim

Interim manager, ekonomista, bankowiec, finansista, księgowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »