| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Złoty umocnił się, rentowności obligacji spadły

Złoty umocnił się, rentowności obligacji spadły

Złoty pozostaje stabilny po umocnieniu w pierwszej połowie dnia, a jego silna pozycja wynika ze stosunkowo dużego popytu na polskie obligacje.

Inwestorzy zagraniczni rozpoczęli zakupy na rynku długu, co spowodowało spadek rentowności na całej krzywej.Około 14.30 za euro płacono 4 zł wobec 4,0155 zł na poniedziałkowym otwarciu i 4,01 zł na zamknięciu w czwartek. Dolara wyceniano na 3,42 zł wobec (odpowiednio) 3,44 zł i 3,42 zł."Złoty umocnił się rano i od tamtej pory pozostaje stabilny. Wynika to z notowań euro-dolara, ale nie tylko. Po expose premiera i jego kilku zapowiedziach dotyczących utrzymania w ryzach deficytu nastrój na rynku się poprawił" - powiedział Marek Wołos z TMS.Premier Kazimierz Marcinkiewicz powiedział w swoim czwartkowym expose, że deficyt przyszłorocznego budżetu będzie wynosił 30 mld zł, a wzrost wydatków społecznych wyniesie około 1 mld zł, co nie spowoduje napięć w budżecie."Bezpośrednią przyczyną umocnienia złotego był jednak popyt na obligacje ze strony inwestorów zagranicznych" - dodał Wołos.Około 14.35 rentowność obligacji dwuletnich wynosiła 4,77 proc. wobec 4,95 proc. na otwarciu w poniedziałek i zamknięciu notowań w czwartek. W przypadku pięcioletnich papierów było to 5,29 proc. wobec (odpowiednio) 5,38 proc. i 5,41 proc., natomiast dziesięcioletnich 5,44 proc. w porównaniu do 5,53 proc. i 5,59 proc.Wpływ na poniedziałkowe notowania w drugiej części dnia mogą mieć dane o inflacji w październiku. GUS opublikuje je o Rynek ocenia, że wskaźnik liczony rok do roku spadł w październiku do 1,6 proc. z 1,8 proc.

reklama

Źródło:

PAP

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Prawna "Świeca i Wspólnicy"

Kancelaria Prawna „Świeca i Wspólnicy” Sp. k. jest podmiotem intensywnie rozwijającym się na polskim oraz międzynarodowym rynku usług prawnych. Wyróżnia się przede wszystkim postępowym działaniem, które ma na celu zapewnienie kompleksowego wsparcia prawnego oraz biznesowego zarówno dla przedsiębiorców, jak i klientów indywidualnych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »