| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Szczyt Ameryk

Szczyt Ameryk

Bez porozumienia w sprawie utworzenia amerykańskiej strefy wolnego handlu zakończył się Szczyt 34 państw obu Ameryk w argentyńskim Mar Del Plata.

W argentyńskim mieście Mar del Plata spotkało się 34 przywódców państw z zachodniej półkuli. Wśród nich był prezydent George W. Bush. To głównie przeciwko niemu były skierowane protesty alterglobalistów, którzy również licznie odwiedzili argentyńskie miasto. Przeciw polityce USA protestowano i w innych argentyńskich miastach. Na czele jednej z antyamerykańskich demonstracji znalazł się Diego Maradona. Były gwiazdor piłki nożnej obiecał to swojemu przyjacielowi Fidelowi Castro. Kuba to jedyny amerykański kraj, który nie został zaproszony na szczyt. To już IV taki zjazd przywódców państw amerykańskich.

Tymczasem teraz, jeszcze przed wyjazdem do Argentyny, Bush przyznał, że negocjacje w sprawie Strefy Wolnego Handlu Obu Ameryk (Free Trade Area of the Americas – FTAA) utknęły w miejscu – głównie z powodu sporu o subwencje dla rolnictwa – i powiedział, że priorytet mają teraz rokowania w ramach tzw. rundy Doha Światowej Organizacji Handlu (WTO). Liderzy krajów Ameryki Łacińskiej znów skarżyli się, że za rządów Busha Stany Zjednoczone przestały interesować się tym regionem – tradycyjną strefą wpływów USA – i ograniczyły pomoc dla niego. Waszyngton tłumaczy, że po ataku 11 września 2001 r. priorytetem USA jest wojna z terroryzmem, co wymaga aktywności głównie w Azji.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Marcin Zarzycki

Doradca podatkowy, prawnik. Wspólnik w Kancelarii Doradztwa Podatkowego LTC AQUILA Zarzycki Niebudek Adwokaci i Doradcy Podatkowi. Wieloletni praktyk z zakresu prawa podatkowego. Doradzał przy licznych transakcjach gospodarczych, przeprowadzał i nadzorował badania due diligence prawne i podatkowe, przeprowadzał procesy optymalizacyjne i restrukturyzacyjne. Zarządzał projektami w zakresie sporządzania dokumentacji cen transferowych oraz przygotowywania analiz porównawczych, polityk cen transferowych i dokumentacji grupowych (master file). Specjalizuje się w prawie podatkowym podatku dochodowego od osób prawnych ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień dotyczących cen transferowych, podatku u źródła, optymalizacji podatkowej, fuzji i przejęć oraz w zakresie podatku od towarów i usług. Doświadczony wykładowca, prelegent na studiach podyplomowych oraz na ponad 500 szkoleniach (ponad 3000 godzin szkoleniowych) prawnych i podatkowych m.in. z zakresu podatku dochodowego od osób prawnych, podatku dochodowego od osób fizycznych, cen transferowych, podatku VAT, procedury podatkowej, podatku u źródła oraz fuzji i przejęć.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK