| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Problemy z utworzeniem rządu nie są zagrożeniem dla gospodarki

Problemy z utworzeniem rządu nie są zagrożeniem dla gospodarki

Problemy z utworzeniem nowego rządu nie powinny znacząco wpłynąć na wzrost gospodarczy w Polsce. Dla rozwoju gospodarczego istotniejszy będzie program przyszłego rządu - ocenia Thomas Laursen, główny ekonomista w Biurze Banku Światowego w Polsce.

"Nie sądzę, by to samo w sobie było zagrożenie (brak porozumienia koalicyjnego - PAP). Parę dodatkowych dni niepewności nie zachwieje wzrostem gospodarczym. Duże znaczenie natomiast będzie miał program gospodarczy" - powiedział na konferencji prasowej Laursen. Laursen pozytywnie ocenił założenia budżetowe przyjęte przez rząd Marka Belki, choć wstrzymał się z oceną propozycji PiS dotyczących rozwiązań fiskalnych."Bez wątpienia plany budżetowe przyjęte przez rząd Belki wyglądały dobrze, jeżeli chodzi o stabilizację fiskalną" - powiedział ekonomista BŚ."Wiem, że jednym z postulatów PiS jest redukcja deficytu do 30 mld zł - co samo w sobie brzmi realnie. Jednak nie jest do końca jasne, jakie cel fiskalne byłyby osiągane przez przyszły rząd, nie znamy jeszcze żadnych szczegółów" - dodał.Laursen dobrze ocenił perspektywy rozwoju Polski."Potencjał wzrostowy na przyszły rok jest duży, ale wszystko zależy od programu przyszłego rządu. Ekonomicznie natomiast jest dobrze. Czego Polska potrzebuje, to wzrost zatrudnienia i inwestycji" - uważa.Bank Światowy szacuje, że Polska w tym roku będzie rozwijać się w tempie 3,6 proc. PKB, w przyszłym ma szanse na 4,5 proc. wzrost PKB.

reklama

Źródło:

PAP

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Wojewódka i Wspólnicy Sp. k. Kancelaria Prawa Pracy

Warszawska kancelaria specjalizująca się wyłącznie w pomocy pracodawcom w zakresie zbiorowego i indywidualnego prawa pracy oraz świadczeń pracowniczych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »