| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Indeks Optymizmu Konsumentów wzrósł do 94,6 pkt.

Indeks Optymizmu Konsumentów wzrósł do 94,6 pkt.

Indeks Optymizmu Konsumentów nieznacznie wzrósł w październiku wobec danych z września i wyniósł 94,6 punktów wobec 94,4 pkt. miesiąc wcześniej - podała badająca koniunkturę IQS and Quant Group.

Według IQS and Quant Group wartość indeksu spadła wśród osób z dochodami niskimi (spadek o 6,5 pkt.) i wysokimi (spadek o 6,2 punkta), mieszkańców dużych miast (minus 6), badanych z wykształceniem podstawowym (spadek o 5,3) oraz mężczyzn (spadek o 1,2)."Największymi wzrostami optymizmu pochwalić się natomiast mogą osoby z wykształceniem średnim (plus 3,5), osoby ze średnimi dochodami (plus 3,2), mieszkańcy małych i średnich miast (plus 2,7) i wsi (plus 1,8) oraz kobiety (plus 1,6)" - napisali autorzy raportu IQS and Quant Group.Ponadto 30 proc. badanych - o 4 pkt. procentowe mniej niż we wrześniu - zgodziło się w październiku ze stwierdzeniem, że sytuacja ekonomiczna kraju pogorszyła się w ciągu ostatniego roku, a 8 proc. zauważyło poprawę (spadek o 1 punkt procentowy)."W naprawę stanu polskiej gospodarki w ciągu najbliższego roku wierzy 20 proc. Polaków (wzrost o 1 punkt procentowy), pogorszenia obawia się 19 proc. Polaków (spadek o 5 punktów procentowych)" - podano w raporcie.23 proc. badanych stwierdziło, że sytuacja ich gospodarstwa domowego pogorszyła się w ciągu ostatniego roku. Miesiąc wcześniej twierdziło tak 21 proc. badanych. Dla 66 proc. sytuacja jest taka sama, a 11 proc. zauważyło poprawę (we wrześniu było to odpowiednio 69 proc. i 10 proc.)."17 proc. pytanych (spadek o 1 punkt procentowy w porównaniu z wrześniem) jest przekonanych, że ich sytuacja materialna poprawi się w ciągu najbliższych 12 miesięcy, a 15 proc. - że się pogorszy (bez zmian)" - podała IQS and Quant Group.(

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Stillwell Polska Sp. z o.o.

Stillwell Polska Sp. z o.o. jest nowoczesną firmą prawniczą zajmującą się obsługą prawną przedsiębiorstw a także sprzedażą gotowych spółek.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK