| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Zwycięstwo Kaczyńskiego osłabia złotego i obligacje

Zwycięstwo Kaczyńskiego osłabia złotego i obligacje

Pierwszego dnia po niedzielnych wyborach, w których najprawdopodobniej zwyciężył Lech Kaczyński z PiS, złoty i obligacje tracą.

Zdaniem dilerów na ryku będzie duża zmienność, a spadki w poniedziałek nie powinny być jednak dramatyczne. Inwestorzy czekają na program rządu.W poniedziałek około 9.00 za euro płacono 3,9350 zł wobec 3,8990 zł na zamknięciu w piątek. Dolara wyceniano na 3,2870 zł w porównaniu do 3,2450 zł. Odchylenie od parytetu wynosiło 15 proc. po mocnej stronie wobec 15,87 proc. w piątek.Według powyborczych sondaży Lech Kaczyński zwyciężył w wyborach prezydenckich. Nieoficjalne wyniki wyborów z 91,35 proc. obwodów ogłoszone przez PKW pół godziny po północy pokazały, że Lech Kaczyński ma 54,47 proc. głosów, a Tusk 45,53 proc., przy frekwencji 50,91 proc. Oficjalne wyniki zostaną podane w poniedziałek o godz. 14.00"Na otwarciu jest słabiej. Rynek może być zmienny i raczej negatywnie wyceniany. Będziemy patrzeć jak idą rozmowy koalicyjne, jakie osoby będą na poszczególnych stanowiskach i na program przyszłego rządu. Nie sądzę, by spadki były dramatyczne" - powiedział Tomasz Zdyb z banku Pekao SA. Dodał, że może być testowany poziom 3,95 zł za euro a rentowność obligacji 10-letnich nie powinna przekroczyć 5 proc.Rentowność obligacji dwuletnich około 9.00 wynosiła 4,47 proc. wobec 4,43 proc. na zamknięciu w piątek, pięcioletnich (odpowiednio) 4,81 proc. w porównaniu do 4,80 proc., a dziesięcioletnich 4,90 proc. względem 4,86 proc. W piątek złoty umocnił się, a obligacje podrożały, co dealerzy odebrali ze zdziwieniem.Negatywną reakcję rynków finansowych na zwycięstwo Kaczyńskiego prognozowała większość analityków. PiS jest postrzegany jako przeciwnik reform fiskalnych. Ponadto partia ta nie dąży do szybkiego wprowadzenia euro.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Marcin Zarzycki

Doradca podatkowy, prawnik. Wspólnik w Kancelarii Doradztwa Podatkowego LTC AQUILA Zarzycki Niebudek Adwokaci i Doradcy Podatkowi. Wieloletni praktyk z zakresu prawa podatkowego. Doradzał przy licznych transakcjach gospodarczych, przeprowadzał i nadzorował badania due diligence prawne i podatkowe, przeprowadzał procesy optymalizacyjne i restrukturyzacyjne. Zarządzał projektami w zakresie sporządzania dokumentacji cen transferowych oraz przygotowywania analiz porównawczych, polityk cen transferowych i dokumentacji grupowych (master file). Specjalizuje się w prawie podatkowym podatku dochodowego od osób prawnych ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień dotyczących cen transferowych, podatku u źródła, optymalizacji podatkowej, fuzji i przejęć oraz w zakresie podatku od towarów i usług. Doświadczony wykładowca, prelegent na studiach podyplomowych oraz na ponad 500 szkoleniach (ponad 3000 godzin szkoleniowych) prawnych i podatkowych m.in. z zakresu podatku dochodowego od osób prawnych, podatku dochodowego od osób fizycznych, cen transferowych, podatku VAT, procedury podatkowej, podatku u źródła oraz fuzji i przejęć.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK