| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Mamy nowe formularze

Mamy nowe formularze

Dzisiaj wchodzi w życie rozporządzenie komisji (WE), które mówi, że najpóźniej od 1 lutego 2006 r. podmioty zobowiązane do publikowania ogłoszeń o zamówieniach w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej będą musiały robić to na nowych, standardowych formularzach.

Rozporządzenie z 7 września 2005 r. (nr 1564/2005), ustanawiające standardowe formularze do publikacji ogłoszeń w ramach procedur zamówień publicznych, zgodnie z dyrektywami 2004/17/WE i 2004/18/WE Parlamentu Europejskiego i Rady, zawiera ich ok. dwustu. Mają je stosować podmioty działające w sektorach gospodarki wodnej, energetyki, transportu i usług pocztowych oraz robotach budowlanych, usługach i dostawach.

Ponieważ zmieniały się dyrektywy dotyczące tych zamówień, spowodowało to konieczność opracowania uaktualnionego zestawu formularzy. W związku z tym, że państwa członkowskie UE wymienione dyrektywy muszą przenieść do prawa krajowego do 31 stycznia 2006 r., muszą też zastosować się do rozporządzenia. Granicznym terminem jest więc 1 lutego 2006 r., ale może to być i data wcześniejsza, jeśli któryś z krajów implementuje je wcześniej. Rozporządzenie musi być stosowane bezpośrednio i w całości przez wszystkie kraje członkowskie.

Tego samego dnia wchodzi w życie Dyrektywa Komisji 2005/51/WE z 7 września 2005 r. Ma ona charakter czysto techniczny, ponieważ tylko odsyła do powyższego rozporządzenia. Oba akty zostały opublikowane w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej L 257, tom 48 z 1 października 2005 r.

M.P.


reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Jarosław Olszewski

Elektrofarm

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK