| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Złoty na stabilnym poziomie, dług odrabia straty

Złoty na stabilnym poziomie, dług odrabia straty

Kurs złotego pozostaje na poziomie zbliżonym do otwarcia i - zdaniem analityków - powinien pozostać stabilny do końca piątkowej sesji.

Dług, pod wpływem danych z rynków bazowych, zaczyna zyskiwać. W piątek około 14.40 euro wyceniano na 3,93 zł wobec 3,94 zł na otwarciu, a dolara na 3,27 zł wobec 3,28 zł."Na rynku niewiele się dzieje, a kurs złotego pozostaje w okolicach szczytów cenowych ustanowionych rano. Do końca dnia nie powinno się już wiele zmienić" - powiedział Kajetan Bulge z Capital Management. Dodał, że kurs złotego chronią silne poziomy oporu - 3,94 zł za euro oraz 3,27 zł za dolara i dopiero po ich pokonaniu polskiej walucie grozi osłabienie.Według ostatniej ankiety PAP, inflacja roczna we wrześniu 2005 roku wzrosła do 1,8 proc. z 1,6 proc. w sierpniu. Prognozy wrześniowej inflacji kształtują się w przedziale między 1,6 a 2,0 proc. rdr. Dla rynku długu okazały się ważne również dane o inflacji w USA.Według amerykańskiego Departamentu Pracy ceny konsumpcyjne (CPI - consumer price index) w USA we wrześniu wzrosły o 1,2 proc. w ujęciu miesiąc do miesiąca, po wzroście w sierpniu o 0,5 proc. Jest to największy wzrost w ciągu ostatnich 25 lat. Analitycy spodziewali się, że wskaźnik CPI wzrośnie we wrześniu o 0,9 proc. mdm."Po danych z USA wzrosły ceny obligacji na rynkach bazowych, co korzystnie wpłynęło również na ceny polskich papierów. W tym momencie rynek czeka na dane GUS o inflacji i obecne ruchy są wstępem do tego, co będzie działo się po 16.00" - powiedział Marek Kaczor z PKO BP.W piątek około 15.00 rentowność obligacji dwuletnich wynosiła 4,46 proc. wobec 4,52 proc. na otwarciu, pięcioletnich 4,85 proc. wobec 4,93 proc., a dziesięcioletnich 4,90 proc. wobec 4,96 proc.

reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

AKSJOM Doradztwo Aktuarialne

Specjalizujemy się zarówno w wycenie rezerw na świadczenie pracownicze (zgodnie z MSR 19 i KSR 6) jak i w usługach konsultingowych na rzecz instytucji finansowych (usługi aktuarialne, Wypłacalność II, zarządzanie ryzykiem, rachunkowość zakładów ubezpieczeń).

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »