| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Złoty na stabilnym poziomie, dług odrabia straty

Złoty na stabilnym poziomie, dług odrabia straty

Kurs złotego pozostaje na poziomie zbliżonym do otwarcia i - zdaniem analityków - powinien pozostać stabilny do końca piątkowej sesji.

Dług, pod wpływem danych z rynków bazowych, zaczyna zyskiwać. W piątek około 14.40 euro wyceniano na 3,93 zł wobec 3,94 zł na otwarciu, a dolara na 3,27 zł wobec 3,28 zł."Na rynku niewiele się dzieje, a kurs złotego pozostaje w okolicach szczytów cenowych ustanowionych rano. Do końca dnia nie powinno się już wiele zmienić" - powiedział Kajetan Bulge z Capital Management. Dodał, że kurs złotego chronią silne poziomy oporu - 3,94 zł za euro oraz 3,27 zł za dolara i dopiero po ich pokonaniu polskiej walucie grozi osłabienie.Według ostatniej ankiety PAP, inflacja roczna we wrześniu 2005 roku wzrosła do 1,8 proc. z 1,6 proc. w sierpniu. Prognozy wrześniowej inflacji kształtują się w przedziale między 1,6 a 2,0 proc. rdr. Dla rynku długu okazały się ważne również dane o inflacji w USA.Według amerykańskiego Departamentu Pracy ceny konsumpcyjne (CPI - consumer price index) w USA we wrześniu wzrosły o 1,2 proc. w ujęciu miesiąc do miesiąca, po wzroście w sierpniu o 0,5 proc. Jest to największy wzrost w ciągu ostatnich 25 lat. Analitycy spodziewali się, że wskaźnik CPI wzrośnie we wrześniu o 0,9 proc. mdm."Po danych z USA wzrosły ceny obligacji na rynkach bazowych, co korzystnie wpłynęło również na ceny polskich papierów. W tym momencie rynek czeka na dane GUS o inflacji i obecne ruchy są wstępem do tego, co będzie działo się po 16.00" - powiedział Marek Kaczor z PKO BP.W piątek około 15.00 rentowność obligacji dwuletnich wynosiła 4,46 proc. wobec 4,52 proc. na otwarciu, pięcioletnich 4,85 proc. wobec 4,93 proc., a dziesięcioletnich 4,90 proc. wobec 4,96 proc.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

S-NET

Główne dziedziny działalności przedsiębiorstwa to dostawa nowoczesnych rozwiązań telekomunikacyjnych dla biznesu i ISP; integracja rozwiązań IT takich jak: serwery, sprzęt telekomunikacyjny,​ ​sprzęt​ ​sieciowy,​ ​outsorcing​ ​IT.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK