| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Powstanie co najmniej 1300 miejsc pracy

Powstanie co najmniej 1300 miejsc pracy

Obok światowego lidera branży tytoniowej Philip Morris International jeszcze dwie inne firmy amerykańskie: dostawca systemów motoryzacyjnych Johnson Control i Affiliated Computer Services, specjalizująca się w rozwiązaniach informatycznych wejdą wkrótce do Polski.

Philip Morris International utworzy w Krakowie centrum usług księgowo-finansowych, które docelowo zapewni 500 miejsc pracy, głównie dla wysokokwalifikowanych specjalistów. Do realizacji inwestycji koncern powoła spółkę PMI Service Centre Europe. Centrum będzie obsługiwać oddziały koncernu zarówno w Polsce, jak i w Europie. Nakłady w wysokości 19 mln zł, w tym na nabycie terenów pod projekt, zapewnią w ciągu pięciu lat 450 miejsc pracy. Dodatkowo w otoczeniu centrum inwestor przysporzy jeszcze 50 nowych miejsc pracy.
Za utworzenie nowych miejsc pracy Philip Morris otrzyma ponad 1,6 mln zł wsparcia finansowego z budżetu. Dotacja zostanie rozłożona na trzy lata. Z kolei wybudowane przez inwestora centrum w ciągu 4 lat wpłaci m.in. do budżetu państwa 51 mln zł, co wielokrotnie przekroczy otrzymane wsparcie.
Ekipa odpowiedzialna za inwestycje zagraniczne w odchodzącym rządzie ma już dopracowane trzy kolejne projekty, potrzebna jest tylko akceptacja Rady Ministrów. Dwa projekty planuje amerykański koncern Johnson Control, który na rynku USA jest siódmym dostawca systemów dla sektora motoryzacyjnego. Jego obie inwestycje przyniosą łącznie co najmniej 800 nowych miejsc pracy i prawie dwukrotnie więcej w najbliższym otoczeniu. Trzecią inwestycją jest przedsięwzięcie zaangażowane w nowoczesne technologie. Affiliated Computer Services świadczy usługi w zakresie rozwiązań outsourcingowych technologii informatycznych. Firma z siedzibą w Dallas działa w prawie 100 krajach świata, osiągając roczne obroty w wysokości 5 mld dol.

Tadeusz Barzdo


Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Paweł Zemła

Dyrektor ds. rozwoju Equity Investments S.A. Ekspert w dziedzinie usług profesjonalnych i outsourcingu.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK