| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Spółki boją się planów PiS

Spółki boją się planów PiS

Brak kompromisu w sprawie prywatyzacji przyniesie opłakane skutki. Według jednego z polityków Platformy Obywatelskiej koalicja może się nawet rozpaść.

Być może koalicjantom łatwiej byłoby się porozumieć, gdyby sposób państwowej kontroli został „zmiękczony”. PO korzystałaby z instytucji złotej akcji. Ale PiS chce kontroli „twardej” poprzez podział akcjonariatu. Złotą akcję pozostawia dla grupy mniej ważnych przedsiębiorstw, z 25-procentowym udziałem państwa.
Szanse na porozumienie
Tymczasem jest niewykluczone, że po wyborach prezydenckich prywatyzacyjny pat nagle zniknie. Część ekspertów sądzi, że ostatnie usztywnienie stanowisk było jedynie grą, obliczoną na pozyskanie głosów. PiS mógłby skrócić listy spółek poddanych państwowej kontroli. PO natomiast odstąpiłaby od postulatu szybkich przekształceń, odsuwając sprzedaż najbardziej kontrowersyjnych przedsiębiorstw, w tym z branży paliwowej, na jakiś czas.
– Nie warto stawiać wszystkiego na szali, bo prywatyzacja to proces ciągły. Lepiej dogadać się, odczekać trochę, a potem wykorzystywać różne argumenty, żeby przekonać partnera do naszych racji – nieoficjalnie przyznaje jeden z polityków Platformy.


reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Robert Zych

Robert Zych — absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Zasad sprzedaży uczył się w firmie Warszawa Coca Cola Bottlers. Od 1997 roku razem ze swoimi mentorami i nauczycielami Jerzym Gutem i Wojciechem Hamanem prowadzi firmę szkoleniową Kontrakt OSH. Jest autorem i współautorem książek Szef w roli coacha, Gen sprzedawcy, Lider sprzedaży, Szef w relacji z zespołem. Od ponad 20 lat pracuje jako trener sprzedaży. Szkolił w Polsce firmy z listy 100 największych. Specjalizuje się w szkoleniach w zakresie sprzedaży skierowanych do dla handlowców i szefów zespołów, pomaga sprzedawcom w aktywnym pozyskiwaniu klientów poprzez coaching i naukę w miejscu pracy. Odpowiada także za sprzedaż w swojej firmie szkoleniowej i codziennie zdobywa nowe, praktyczne doświadczenia.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK