| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Protektor obniży prognozę, jeżeli sąd nie odrzuci decyzji UZP

Protektor obniży prognozę, jeżeli sąd nie odrzuci decyzji UZP

LZPS Protektor obniży prognozę wyników na 2005 rok, jeżeli sąd nie odrzuci wyroku arbitrów Urzędu Zamówień Publicznych, którzy unieważnili kluczowy dla spółki przetarg na dostawę umundurowania dla wojska - poinformował prezes LZPS Protektor Piotr Kwaśniewski.

Konsorcjum trzech spółek z udziałem Protektora zostało wybrane przez Agencję Mienia Wojskowego w maju na dostawcę dla armii przedmiotów zaopatrzenia mundurowego w latach 2005-2007. Rzecznik prasowy Agencji Mienia Wojskowego Sławomir Sieradzki poinformował, że wartość zamówienia w 2005 roku to około 30 mln zł.Sam Protektor nie ujawnia wartości kontraktu.Jednak Protektor nie przystąpił do realizacji zamówienia, ponieważ wyrok zespołu arbitrów Urzędu Zamówień Publicznych unieważnił postępowanie przetargowe. Agencja Mienia Wojskowego zaskarżyła decyzję arbitrów UZP do sądu. 30 września sąd na czas nieokreślony odroczył rozprawę w sprawie rozstrzygnięcia zasadności unieważnienia przetargu.Kolejny termin rozprawy powinien być wyznaczony w piątek. Prezes Protektora nie ukrywa, że korzystne rozstrzygnięcie kwestii ważności przetargu ma kluczowe znaczenie dla całorocznych wyników spółki.W poprzednich latach zamówienia od armii przynosiły około połowę przychodów LZPS Protektor."Jeśli sąd podtrzyma decyzję arbitrów, to na pewno obniżymy prognozę przychodów na ten rok" - powiedział prezes Lubelskich Zakładów Przemysłu Skórzanego Protektor Piotr Kwaśniewski.Zarząd LZPS Protektor prognozował wcześniej, że przychody spółki w 2005 roku wyniosą około 41 mln zł, a zysk netto będzie znacząco niższy niż w 2004 r., gdyż spółka zaoferowała w przetargu dla AMW niższe ceny niż uzyskiwane w poprzednich latach. Zdaniem Kwaśniewskiego, Protektor jest w stanie wykonać zamówienie dla AMW, co podali w wątpliwość arbitrzy UZP."Jedynym rozsądnym rozstrzygnięciem jest odrzucenie wyroku arbitrów. Protektor jest w stanie wykonać to zamówienie, ale oczywiście sąd może uznać inaczej" - powiedział.Zdaniem prezesa Protektora wyniki trzeciego kwartału nie będą imponujące."Trzeci kwartał na pewno nie był lepszy niż w roku ubiegłym, co wynika z tego, że przez cały zeszły rok dostarczaliśmy buty dla wojska, a w tej chwili tego nie robimy" - powiedział Kwaśniewski.W trzecim kwartale 2004 roku przychody Protektora wyniosły 13,18 mln zł, a zysk netto 2,3 mln zł. W całym 2004 roku Protektor miał 43 mln zł przychodów i 5,7 mln zł zysku netto.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Nikolay Kirov

Od 1996 r. wykładowca i doradca w zakresie: • Negocjacji, Budowania Relacji i Kreowania Wartości Dodanej w biznesie • Przywództwa, wdrażania zmian organizacyjnych i rozwiązywania konfliktów • Negocjacji Strategicznych i Międzykulturowych, Budowania modelów e-Biznesu i Strategii Przez prawie 20 lat ponad 50 000 osób brało udział w moich wykładach, szkoleniach i sesjach strategicznych podczas realizacji Programów Rozwojowych dla Korporacji i Przedsiębiorców, studiów podyplomowych, programów Master of Business Administration: Executive MBA, MBA IT, MBA HR, MBA FINANSE, MBA dla Inżynierów, MBA dla kadry Medycznej a także na międzynarodowym programie Executive MBA realizowanym w języku rosyjskim na Białorusi. Wykładowca „Kozminski AMP - Advanced Management Program” - realizacja Warszawa - Barcelona, na którym prowadziłem zajęcia w EADA Business School. Na swoich kursach pokazuje jak umiejętności negocjowania i budowania relacji w biznesie przekładają się bezpośrednio na korzyści ekonomiczne i zadowolenie partnerów. Jak podpisywać korzystniejsze długoterminowo kontrakty. Obecnie jest Dyrektorem ds. Strategii i Rozwoju - Center of Excellence - Centrum Doradztwa i Kształcenia Menedżerów - Akademii Leona Koźmińskiego. Partnerem i członkiem zarządu „Kirov Strategic Negotiators” Sp. z o.o., Członkiem Zarządu Fundacji BARGEWORK, Członkiem Rady Naukowej Fundacji „Pasja do Edukacji i Rozwoju”, członkiem Kapituły Nagrody PNSA - Polish National Sales Awards, Członkiem Kapituły nagrody "Lwy Koźmińksiego" oraz członkiem Kolegium Redakcyjnego czasopisma "Management and Business Administration. Central Europe". Koordynator merytoryczny programu studiów Koźmiński MBA dla Inżynierów oraz studiów podyplomowych „Strategiczne Zarządzanie Sprzedażą i Zespołem Sprzedaży”. Jest również opiekunem i promotorem kilkudziesięciu strategicznych projektów doradczych prowadzonych w ramach programów MBA, oraz opiekunem i promotorem ponad 200 projektów doradczych dla administracji publicznej. Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK