| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Złoty wciąż pod wpływem polityki, dług zyskuje

Złoty wciąż pod wpływem polityki, dług zyskuje

Złoty w dalszym ciągu znajduje się pod wpływem czynników politycznych - kształtowania koalicji oraz nadchodzących wyborów prezydenckich. Rynek długu powoli się stabilizuje.

We wtorek około 15.00 euro wyceniano na 3,9275 zł wobec 3,9340 zł na otwarciu, a dolara na 3,2915 zł względem 3,3020 zł względem rano."Od otwarcia nie zmieniło się dużo, na złotego wciąż wpływa sytuacja polityczna, głównie problemy z formowaniem rządu. Złoty z tego powodu nie umocni się, ale również nie osłabi znacznie aż do wyborów prezydenckich" - powiedział Andrzej Bowtruczuk z BRE Banku.Również rynek długu jest zdominowany przez wydarzenia ze sceny politycznej."Sytuacja na rynku kształtuje się pod presją trwających rozmów o przyszłym rządzie oraz wypowiedzi członków RPP, którzy w zależności od tego, kto się wypowiada, wskazują na możliwość dalszych obniżek stóp procentowych lub wręcz przeciwnie" - powiedział Marek Kaczor z PKO BP. Dodał, że rynek jest bardziej stabilny, ale od otwarcia obligacje zyskały na wartości.We wtorek około 15.10 rentowność obligacji dwuletnich wynosiła 4,38 proc. wobec 4,44 proc. na otwarciu. W przypadku obligacji pięcioletnich było to 4,77 proc. w porównaniu do 4,79 proc., zaś dziesięcioletnich 4,80 proc. względem 4,81 proc.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Bartosz Sierakowski

Radca prawny, licencjonowany doradca restrukturyzacyjny. Wiceprezes Zarządu Zimmerman Filipiak Restrukturyzacja S.A. Partner kancelarii Zimmerman i Wspólnicy sp.k. Specjalizuje się w restrukturyzacji zadłużenia zagrożonych podmiotów gospodarczych, ochronie praw wierzycieli, w tym egzekucji przez zarząd przymusowy, a także w prawie procesowym cywilnym i gospodarczym, prawie upadłościowym, postępowaniu administracyjnym, jak również w prawie obrotu nieruchomościami. Współautor komentarza praktycznego do Prawa restrukturyzacyjnego. Autor i współautor kilkudziesięciu publikacji z dziedziny prawa restrukturyzacyjnego, upadłościowego i egzekucyjnego. Publikuje m.in. w Monitorze Prawa Bankowego, a także jest ekspertem Dziennika Gazety Prawnej, Rzeczpospolitej oraz TVN Biznes i Świat. Prelegent na konferencjach i szkoleniach z zakresu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego i egzekucyjnego.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK