| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Szansa na 200 tys. miejsc pracy

Szansa na 200 tys. miejsc pracy

Europa Środkowa przyciąga coraz więcej inwestycji o charakterze usługowym. W Polsce takie projekty realizują tacy potentaci jak IBM, Hewlett-Packard, Motorola, Volvo, Lufthansa, Shell. Będą kolejni, a więc mamy szanse stać się liderem w Europie.

Z kolei w Poznaniu koncern farmaceutyczny GlaxoSmithKline (GSK) do końca 2005 r. uruchomi Europejskie Centrum Wsparcia Informatycznego. Zatrudni 30 wyspecjalizowanych informatyków, którzy dostarczą zagranicznym oddziałom rozwiązania z zakresu infrastruktury informatycznej. Prezes GSK w Polsce Cameron Marshall wskazuje, że na lokalizację wpłynęły „doskonała ocena już istniejącego zaplecza technicznego w fabryce GSK w Poznaniu, wysoka kompetencja zespołu IT oraz potencjał naukowo-techniczny polskich ośrodków akademickich”.
Spełniamy wymagania
– W perspektywie 5 lat w tym segmencie rynku może powstać nawet 200 tys. miejsc pracy. Polska ma szanse stać się liderem w napływie inwestycji zagranicznych do sektora nowoczesnych usług, spełnia bowiem wszystkie wymagania: niskie koszty pracy, dostępność wykwalifikowanej siły roboczej, znajomość języków obcych, rozwiniętą infrastrukturę telekomunikacyjną i wzrost gospodarczy. Myślimy o wykorzystaniu w tym celu SSE – mówi Sebastian Mikosz, wiceprezes PAIiIZ. Potwierdza to Jacob de Tusch-Lec, strateg inwestycyjny banku Merrill Lynch: – Polska gospodarka bardzo skorzystała na dostosowaniu do potrzeb Unii. Firmy z Europy Zachodniej będą w coraz większym stopniu korzystały z polskich pracowników w celach outsourcingowych na potrzeby sektora usług.
Kliknij aby zobaczyć ilustrację.

Zbigniew Żukowski


reklama

Źródło:

GP

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Paulina Kosior

Prawnik, absolwentka Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »