| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | WIDEOAKADEMIA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > RPP czeka na dane za III kwartał

RPP czeka na dane za III kwartał

Rada Polityki Pieniężnej uważa, że ze zmianami w polityce monetarnej należy poczekać na obraz sytuacji gospodarczej w III kwartale i ocenić wpływ wysokich cen ropy na na inflację - powiedziała członek RPP Halina Wasilewska-Trenkner.

"We wrześniu nie było zdarzeń, które wskazywały aby zaostrzać lub łagodzić politykę pieniężną. (...)Chcielibyśmy poczekać na dane za III kwartał, które będziemy mieli w październiku" - powiedziała w wywiadzie dla radia PiN. "Pewien czas musimy poczekać, a ten czas to październik, kiedy to zostaną opublikowane dane za III kwartał" - dodała.Rada Polityki Pieniężnej w środowej ocenie perspektyw inflacji napisała, że optymistycznie ocenia perspektywy inflacji, ale obawia się, że wyższe prognozy cen ropy i gazu mogą spowodować, szybszy niż to założono w sierpniowej projekcji, powrót inflacji do celu i osłabić wzrost gospodarczy."Sierpień przyniósł skok inflacji, według komentatorów ściśle powiązany ze wzrostem cen paliw. Istnieje niebezpieczeństwo, że ruch ten może do nas się przenieść. Na razie chroni nas przed tym silny złoty, ale on jest poddany wahaniom ze względu na ryzyko polityczne" - powiedziała.

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Prawna Cyman i Wspólnicy sp. k.

Kancelaria prowadzi kompleksową obsługę prawną przedsiębiorców i osób nieprowadzących działalności gospodarczej w obszarach kontraktów, rozwiązywania sporów i zastępstwa procesowego, windykacji w kraju i za granicą, nieruchomości i budownictwa, podatków, spraw korporacyjnych, stosunków pracowniczych, zamówień publicznych, restrukturyzacji i upadłości, rynków finansowych i finansowania działalności gospodarczej, a także stosunków międzynarodowych i prawa europejskiego.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »