| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Marcinkiewicz o nowej polityce gospodarczej

Marcinkiewicz o nowej polityce gospodarczej

Kandydat PiS na premiera Kazimierz Marcinkiewicz powiedział, że jedną z najważniejszych spraw dla przyszłego rządu będzie nowa, "solidarna" polityka gospodarcza.

Podczas czwartkowych rozmów: PiS - PO Marcinkiewicz ponowił prośbę o przedstawienie przez Platformę kandydata na wicepremiera.Jak mówił Marcinkiewicz, dla nowej polityki gospodarczej najważniejsze będzie: obniżenie podatków i innych kosztów pracy; usprawnienie polityki gospodarczej (likwidacja niepotrzebnych przepisów, potanienie i usprawnienie państwa); nowa polityka wobec inwestorów zewnętrznych i wewnętrznych; a także realizacja programu mieszkaniowego oraz budowy dróg i autostrad.Marcinkiewicz chce, aby PO przedstawiła kandydata na wicepremiera. Ma to - według niego - ułatwić koordynowanie rozmów o programie przyszłego rządu. Marcinkiewicz chciałby, aby do wtorku zespoły programowe PO i PiS doszły - gdzie to możliwe - do porozumienia lub ustaliły różnice programowe.We wtorek lub środę Marcinkiewicz chciałby ponownie spotkać się w gronie liderów obu partii, aby rozstrzygnąć ewentualne spory. Pracując w ten sposób, zdaniem Marcinkiewicza, program przyszłego rządu byłby gotowy w ciągu 10-14 dni.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Krzysztof Kosy

Ekspert, trener, konsultant, wykładowca uniwersytecki. Absolwent Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów doktoranckich w Kolegium Zarządzania i Finansów Szkoły Głównej Handlowej. Doradztwem w zarządzaniu zasobami ludzkimi zajmuje się od ponad 15 lat, realizując różnorodne projekty z zakresu HR. Ma za sobą długoletnie doświadczenie zdobyte w międzynarodowych firmach doradczych: Capgemini Ernst & Young, SHL Ireland, Hudson Global Resources, PWC. Zrealizował różnorodne projekty dla wiodących organizacji działających w Polsce, Irlandii, Wielkiej Brytanii i Szwajcarii (m.in. Accenture, Aer Rianta, AIB, Bank of Ireland, Dairygold, Lafarge, Oriflame, Sulzer, Ulster Bank). Autor artykułów publikowanych w Serwis HR, Personel i Zarządzanie oraz Rzeczpospolitej, a także pozycji naukowych i książkowych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »