| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Wall Street: spadek kursów po decyzji Fed

Wall Street: spadek kursów po decyzji Fed

Po decyzji Rezerwy Federalnej (banku centralnego USA) podniesienia stóp procentowych, na giełdach wystąpił we wtorek zdecydowany spadek notowań akcji, zwłaszcza wielkich firm i koncernów.

Znacznie spadły m. in. notowania największej sieci marketów na świecie Wal-Mart. Dow Jones stracił 76,11 pkt., czyli 0,72 proc., spadając do poziomu 10.481,52 pkt.Standard & Poor's 500 obniżył się o 9,68 pkt., czyli o 0,79 proc.,aby zakończyć dzień na poziomie 1.221,34 pkt.Indeks firm technologicznych Nasdaq spadł o 13,93 pkt., czyli 0,65 proc., do 2.131,33 pkt. Bank centralny podniósł stopy procentowe po raz 11 z rzędu, tym razem o 0,25 proc. do 3,75 proc.Jest to najwyższy poziom tych stóp od 2001 r. Nie wykluczono przy tym dalszych podwyżek. Cena baryłki ropy z dostawą w październiku spadła we wtorek o 1,16 dol. do 66,23 dol.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Monika Kantowicz-Gdańska

Konsultant, certyfikowany trener, audytor. Ekspert z wieloletnim doświadczeniem w dziedzinie zarządzania zasobami ludzkimi. Zajmuje się w szczególności rozwojem menedżerów oraz badaniem opinii pracowników i doradztwem w zakresie doskonalenia organizacji. Od początku swojej kariery zawodowej pracuje z najwyższą kadrą zarządzającą oraz menedżerami różnych szczebli - zarówno w wymiarze grupowym, jak i indywidualnym. Koncentruje się na kluczowych wyzwaniach i buduje na pozytywach. Rozwija miękkie kompetencje, a w szczególności umiejętności komunikacyjne. Jest inspiratorką autorefleksji i orędowniczką dialogu. Uczy menedżerów, jak skutecznie budować zaangażowanie i przełamywać opory pracowników wobec zmian. Jako niezależny konsultant i trener pracuje od 2006 roku. Zrealizowała liczne projekty doradcze i rozwojowe dla firm z wielu branż oraz instytucji publicznych. Prowadzi warsztaty, szkolenia i wykłady z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi oraz PR (kształtowanie wizerunku pracodawcy, komunikacja menedżerska, komunikacja wewnętrzna w organizacji, zarządzanie talentami, zarzadzanie wiedzą i inne obszary tematyczne). Projektuje programy rozwojowe.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK