| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Wiceminister: małe zainteresowanie pieniędzmi z UE

Wiceminister: małe zainteresowanie pieniędzmi z UE

Zainteresowanie ośrodków pomocy społecznej pieniędzmi unijnymi jest niewielkie; na 181 projektów dotyczących przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu i integracji zawodowej kobiet tylko 14 będzie realizowanych przez ośrodki - poinformował na konferencji prasowej w Warszawie wiceminister gospodarki i pracy Marek Szczepański.

Szczepański powiedział, że większość projektów zatwierdzonych do realizacji zgłosiły organizacje pozarządowe. Ośrodki pomocy społecznej mogą ubiegać się o unijne pieniądze w ramach programu Rozwój Zasobów Ludzkich. Chodzi o działania, których celem jest ograniczenie wykluczenia zawodowego i społecznego oraz wparcie kobiet na rynku pracy."Jesteśmy na etapie rozbudowy ośrodka i przygotowań do skorzystania ze środków unijnych; dotychczas nie było takiej potrzeby, korzystaliśmy ze środków własnych" - powiedziała kierownik Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie w Opolu.Ośrodki złożyły dotychczas 48 projektów, ale większość z nich została odrzucona. W niektórych brakowało elektronicznej wersji wniosku, występowała niezgodność wersji papierowej z elektroniczną, brak zgodności z ustawą o zamówieniach publicznych.Wiceminister gospodarki i pracy Marek Szczepański poinformował, że do realizacji przyjęto projekty z tych dziedzin na łączną kwotę 120 mln zł; z tego projekty ośrodków pomocy społecznej - na 5,3 mln zł. Projekty te obejmują np. szkolenia dla osób zagrożonych wykluczeniem, kurs obsługi komputera, wsparcie psychologiczne czy doradztwo zawodowe.Szczepański przypomniał, że projekty te finansowane są w 80 proc. ze środków unijnych, a w 20 proc. ze środków własnych. Zaznaczył, że "środki budżetowe nie są w stanie sfinansować wszystkich działań z zakresu pomocy społecznej". Do końca 2006 - jak powiedział Szczepański - na projekty dotyczące przeciwdziałania wykluczeniu i reintegracji zawodowej przeznaczonych jest 450 mln zł; pieniądze mogą zostać wydane do 2008 roku.Szczepański poinformował, że dotychczas do realizacji zatwierdzono projekty współfinansowane ze środków UE na łączną kwotę 3 mld zł (jest to blisko połowa całej kwoty, przeznaczonej na lata 2004-2006).

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Green Drive

To kampania społeczna realizowana przez Fundację Trans.org (www.trans.org). Głównym celem akcji jest pokazanie firmom transportowym w Europie najlepszych sposobów na zmniejszenie wydatków na paliwo.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK