| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Składka ceną za mniejsze ryzyko

Składka ceną za mniejsze ryzyko

Podobnie jak w przypadku kredytów, także umowom leasingowym towarzyszy coraz bogatsza oferta ubezpieczeniowa.

Poza obowiązkowymi ubezpieczeniami komunikacyjnymi czy odpowiedzialności cywilnej coraz częściej firma leasingowa zachęca leasingobiorców do wykupienia umowy zwalniającej ze spłaty pozostałej części należności leasingowych lub rekompensującej straty spowodowane kradzieżą leasingowanej rzeczy.

Z obu takich ubezpieczeń mogą skorzystać klienci Volkswagen Leasing Polska, zawierający z tą spółką umowę leasingową.

Ubezpieczenie spłaty

Polisa zawarta jest w formie umowy grupowej przez Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie CARDIF POLSKA S.A. z firmą Volkswagen Leasing Polska Sp. z o.o.

Przedmiotem ubezpieczenia jest życie i zdrowie ubezpieczonych. W zależności od wybranego pakietu ubezpieczenia, zakład ubezpieczeń spełni świadczenie w razie zajścia następujących zdarzeń: 1) zgon lub niezdolność do pracy lub poważne zachorowanie ubezpieczonego, 2) zgon lub niezdolność do pracy ubezpieczonego, 3) zgon ubezpieczonego.

Limit 200 tys.

Zakład ubezpieczeń obejmuje ochroną ubezpieczeniową leasingobiorców, dla których wartość umowy do sfinansowania, bez uwzględnienia skredytowanej składki ubezpieczeniowej, nie przekracza 200 tys. zł oraz którzy w momencie zgłoszenia do ubezpieczenia nie przekroczyli 65 roku życia, a prowadzą działalność gospodarczą lub gospodarstwo rolne.

Przy czym przez pojęcie „niezdolność do pracy” ogólne warunki ubezpieczenia uznają stan niesprawności spowodowany nieszczęśliwym wypadkiem uniemożliwiający ubezpieczonemu wykonywanie jakiejkolwiek pracy, podejmowanie jakiejkolwiek działalności przynoszącej dochód lub wynagrodzenie oraz, ze względu na niemożność samodzielnej egzystencji wymagający stałej lub długotrwałej opieki innej osoby, trwający przez okres co najmniej 6 miesięcy od daty wypadku, potwierdzony stosownym orzeczeniem lekarza orzecznika ZUS lub KRUS. A przez poważne zachorowanie – zdarzenie polegające na wystąpieniu u ubezpieczonego co najmniej jednej ze zdefiniowanych w ogólnych warunkach ubezpieczenia chorób, w tym m.in. zawału serca. Suma ubezpieczenia na wypadek zgonu lub niezdolności do pracy ubezpieczonego równa jest części kapitałowej opłat leasingowych pozostających do spłaty w tym dniu. A suma ubezpieczenia na wypadek poważnego zachorowania równa jest 6-krotności regularnej raty leasingowej.

Ubezpieczenie straty

Podobnie umowa ubezpieczenia straty finansowej zawarta jest w formie polisy grupowej między Cardif Assurances Risques Divers Główny Oddział w Polsce S.A. z Volkswagen Leasing Polska. W ramach tej umowy zakład ubezpieczeń przejmuje na siebie ryzyko straty finansowej poniesionej przez ubezpieczonych leasingobiorców, wynikającej z utraty lub całkowitego zniszczenia przedmiotu leasingu.

reklama

Źródło:

GP

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Piotr Mazurkiewicz

Partner – Senior Executive Search Consultant HRK S.A. /IRC Global Executive Search Partners posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe, m.in. w branży finansowej i branży doradztwa personalnego. W latach 1998-2004 pracował dla szwajcarskich firm ubezpieczeniowych, m.in. na stanowiskach dyrektora regionalnego oraz dyrektora ds. rozwoju i szkoleń. Jako dyrektor departamentu szkoleń w dużej międzynarodowej organizacji stworzył i rozwinął system szkoleń dla kilku tysięcy przedstawicieli handlowych. Certyfikowany trener Insights Discovery. W swojej pracy zawodowej przeprowadził ponad 150 warsztatów z zakresu komunikacji, zarządzania, negocjacji i technik sprzedaży. W 2006 roku został partnerem zarządzającym HRK Financial Markets w HRK S.A. gdzie stworzył od podstaw zespół specjalizujący się w projektach rekrutacyjnych skierowanych do instytucji finansowych ze szczególnym uwzględnieniem rynku kapitałowego, od tego czasu miał okazję pracować dla ponad 120 klientów. Obecnie w HRK pozyskuje kandydatów na wysokie stanowiska dla wielu renomowanych instytucji finansowych i korporacji międzynarodowych oraz koordynuje realizację procesów rekrutacyjnych na stanowiska menedżerskie i eksperckie w obszarach: Banking & Insurance, Leasing & Financial Services, Legal & Profesional Services, FINANCE, SSC, BPO, HR, FMCG, RETAIL. Odpowiada za relacje z międzynarodową siecią IRC Global Executive Search Partners, nadzoruje Marketing, PR i innowacje.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »