| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Wskaźnik Pengab wzrósł we wrześniu o 2,2 pkt

Wskaźnik Pengab wzrósł we wrześniu o 2,2 pkt

Wskaźnik koniunktury bankowej Pengab wzrósł we wrześniu (w porównaniu z sierpniem) o 2,2 pkt. i wyniósł 36,2 pkt. - poinformował Związek Banków Polskich (ZBP) oraz Pentor.

"We wrześniu br. Pengab osiągnął najwyższą od września 2000 roku wartość, kontynuując zapoczątkowany w I kw. 2003 roku długookresowy trend wzrostowy. Pengab pozostaje również szósty miesiąc z rzędu wyższy niż w analogicznych miesiącach ubiegłego roku i jest wyższy niż we wrześniu 2004 roku o 1,7 pkt." - podał ZBP i Pentor.Z badania instytutu Pentor wynika, że depozyty złotowe rosły w 50 proc. placówek bankowych, a spadały w 16 proc. Dalszego ich wzrostu oczekuje 58 proc. placówek, spadku 7 proc., natomiast 36 proc. placówek nie oczekuje zmian. Lokaty terminowe rosły w 43 proc. placówek, a spadały w 28 proc. oddziałów. Ich wzrostu spodziewa się 53 proc. oddziałów, spadku 13 proc., a zmian nie spodziewa się 34 proc. ankietowanych.Liczba kredytów o wartości do 1 mln euro udzielanych przedsiębiorstwom zwiększyła się w 38 proc. placówek, spadła w 6 proc. i nie zmieniła się w 56 proc. placówek. Wzrostu liczby tych kredytów oczekuje 50 proc. placówek, spadku 2 proc., a zmian nie przewiduje 48 proc.Kredyty mieszkaniowe dla osób prywatnych wzrosły w 69 proc. placówek, spadły w 5 proc., a w 26 proc. liczba udzielanych kredytów mieszkaniowych nie zmieniła się.Wzrostu liczby kredytów mieszkaniowych spodziewa się 81 proc. placówek, spadku 2 proc., a 17 proc. nie przewiduje zmiany.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

AKSJOM Doradztwo Aktuarialne

Specjalizujemy się zarówno w wycenie rezerw na świadczenie pracownicze (zgodnie z MSR 19 i KSR 6) jak i w usługach konsultingowych na rzecz instytucji finansowych (usługi aktuarialne, Wypłacalność II, zarządzanie ryzykiem, rachunkowość zakładów ubezpieczeń).

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »