| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Zmiany w rejestrze brokerów

Zmiany w rejestrze brokerów

Broker ubezpieczeniowy musi nie później niż w ciągu 7 dni od dnia np. zmiany adresu zamieszkania złożyć wniosek o uaktualnienie dotyczącego go wpisu w rejestrze pośredników ubezpieczeniowych. Przewiduje to wchodzące w życie rozporządzenie ministra finansów.

15 WRZEŚNIA 2005 WESZŁO W ŻYCIE

Pośrednik ubezpieczeniowy, w tym broker, podlega wpisowi do rejestru pośredników ubezpieczeniowych. Rejestr pośredników ubezpieczeniowych jest jawny i dostępny dla osób trzecich. Komisja Nadzoru Ubezpieczeń i Funduszy Emerytalnych, z urzędu, dokonuje wpisu do rejestru brokerów ubezpieczeniowych z dniem wydania zezwolenia na wykonywanie działalności brokerskiej. Rejestr, o którym mowa, zawiera m.in. dane osobowe, numer i datę wydania zezwolenia na działalność brokerską oraz rodzaj działalności brokerskiej.

Przypomnijmy, iż działalność brokerska to czynności podejmowane w imieniu lub na rzecz podmiotu poszukującego ochrony ubezpieczeniowej, polegające m.in. na zawieraniu lub doprowadzaniu do zawarcia umów ubezpieczenia oraz uczestniczeniu w zarządzaniu i wykonywaniu umów ubezpieczenia.

Od 15 września br. obowiązuje rozporządzenie ministra finansów z dnia 31 sierpnia 2005 r. w sprawie sposobu składania wniosków o zmianę wpisu do rejestru brokerów ubezpieczeniowych oraz wykazu dokumentów dołączonych do takiego wniosku (Dz.U. nr 170, poz. 1427). Wniosek o zmianę wpisu musi być podpisany przez brokera.

W przypadku gdy brokerem ubezpieczeniowym jest osoba prawna, wniosek o zmianę wpisu podpisują osoby uprawnione do reprezentacji. Do wniosku należy dołączyć dokumenty stanowiące podstawę do naniesienia zmian. Rodzaj tych dokumentów zależy przede wszystkim od tego, czy zmiana wpisu w rejestrze dotyczy brokera działającego jako osoba prawna, czy jako osoba fizyczna.

Marek Kobylański


reklama

Źródło:

GP

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Comperia.pl

Porównywarka finansowa nr 1

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »