| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Złoty ustabilizował się, na rynku obligacji spokojnie

Złoty ustabilizował się, na rynku obligacji spokojnie

Po przedpołudniowym osłabieniu kurs złotego ustabilizował się. Inwestorzy czekają na dane o bilansie płatniczym za lipiec. Na rynku obligacji również nie ma dużych zmian.

W poniedziałek około 14.30 za euro płacono 3,9315 zł wobec 3,9280 zł rano i 3,93 zł w piątek na zamknięciu, a za dolara 3,1940 zł w porównaniu z odpowiednio: 3,1870 zł wobec 3,1670 zł. Natomiast euro kosztowało 1,2310 dolara wobec 1,2325 dolara rano i 1,2416 dolara w piątek."W tej chwili na rynku złotego nic się nie dzieje. Wcześniej polska waluta osłabił się, po części być może z powodu osłabienia euro wobec dolara, po części podąża za rynkami podobnymi do naszego, czyli węgierskim forintem i czeską koroną" - powiedział Jacek Turczyński z ABN Amro. "Analiza techniczna pokazuje, że jeszcze dziś złoty może się lekko umocnić" - dodał.W poniedziałek o 16.00 NBP opublikuje dane o bilansie płatniczym za lipiec. Z ankiety PAP wynika, że deficyt na rachunku obrotów bieżących w lipcu wyniósł 65 mln euro wobec nadwyżki 222 mln euro w czerwcu.Na rynku długu w poniedziałek około 14.30 rentowność obligacji dwuletnich wynosiła 4,25 proc. wobec 4,27 proc. w piątek, pięcioletnich 4,57 proc. wobec 4,56 proc., a dziesięcioletnich 4,60 proc. wobec 4,61 proc.Na ceny obligacji nie wpłynęła informacja o podaży obligacji dwudziestoletnich na środowy przetarg, która okazała się dolną granicą przedziału 1-2 mld zł podawanego wcześniej przez resort finansów. Rynki bazowe również pozostają stabilne."Do końca dnia nie powinno być większych zmian" - powiedział Marek Stypułkowski z Raiffeisen Banku.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Nikolay Kirov

Od 1996 r. wykładowca i doradca w zakresie: • Negocjacji, Budowania Relacji i Kreowania Wartości Dodanej w biznesie • Przywództwa, wdrażania zmian organizacyjnych i rozwiązywania konfliktów • Negocjacji Strategicznych i Międzykulturowych, Budowania modelów e-Biznesu i Strategii Przez prawie 20 lat ponad 50 000 osób brało udział w moich wykładach, szkoleniach i sesjach strategicznych podczas realizacji Programów Rozwojowych dla Korporacji i Przedsiębiorców, studiów podyplomowych, programów Master of Business Administration: Executive MBA, MBA IT, MBA HR, MBA FINANSE, MBA dla Inżynierów, MBA dla kadry Medycznej a także na międzynarodowym programie Executive MBA realizowanym w języku rosyjskim na Białorusi. Wykładowca „Kozminski AMP - Advanced Management Program” - realizacja Warszawa - Barcelona, na którym prowadziłem zajęcia w EADA Business School. Na swoich kursach pokazuje jak umiejętności negocjowania i budowania relacji w biznesie przekładają się bezpośrednio na korzyści ekonomiczne i zadowolenie partnerów. Jak podpisywać korzystniejsze długoterminowo kontrakty. Obecnie jest Dyrektorem ds. Strategii i Rozwoju - Center of Excellence - Centrum Doradztwa i Kształcenia Menedżerów - Akademii Leona Koźmińskiego. Partnerem i członkiem zarządu „Kirov Strategic Negotiators” Sp. z o.o., Członkiem Zarządu Fundacji BARGEWORK, Członkiem Rady Naukowej Fundacji „Pasja do Edukacji i Rozwoju”, członkiem Kapituły Nagrody PNSA - Polish National Sales Awards, Członkiem Kapituły nagrody "Lwy Koźmińksiego" oraz członkiem Kolegium Redakcyjnego czasopisma "Management and Business Administration. Central Europe". Koordynator merytoryczny programu studiów Koźmiński MBA dla Inżynierów oraz studiów podyplomowych „Strategiczne Zarządzanie Sprzedażą i Zespołem Sprzedaży”. Jest również opiekunem i promotorem kilkudziesięciu strategicznych projektów doradczych prowadzonych w ramach programów MBA, oraz opiekunem i promotorem ponad 200 projektów doradczych dla administracji publicznej. Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK