| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Złoty ustabilizował się, na rynku obligacji spokojnie

Złoty ustabilizował się, na rynku obligacji spokojnie

Po przedpołudniowym osłabieniu kurs złotego ustabilizował się. Inwestorzy czekają na dane o bilansie płatniczym za lipiec. Na rynku obligacji również nie ma dużych zmian.

W poniedziałek około 14.30 za euro płacono 3,9315 zł wobec 3,9280 zł rano i 3,93 zł w piątek na zamknięciu, a za dolara 3,1940 zł w porównaniu z odpowiednio: 3,1870 zł wobec 3,1670 zł. Natomiast euro kosztowało 1,2310 dolara wobec 1,2325 dolara rano i 1,2416 dolara w piątek."W tej chwili na rynku złotego nic się nie dzieje. Wcześniej polska waluta osłabił się, po części być może z powodu osłabienia euro wobec dolara, po części podąża za rynkami podobnymi do naszego, czyli węgierskim forintem i czeską koroną" - powiedział Jacek Turczyński z ABN Amro. "Analiza techniczna pokazuje, że jeszcze dziś złoty może się lekko umocnić" - dodał.W poniedziałek o 16.00 NBP opublikuje dane o bilansie płatniczym za lipiec. Z ankiety PAP wynika, że deficyt na rachunku obrotów bieżących w lipcu wyniósł 65 mln euro wobec nadwyżki 222 mln euro w czerwcu.Na rynku długu w poniedziałek około 14.30 rentowność obligacji dwuletnich wynosiła 4,25 proc. wobec 4,27 proc. w piątek, pięcioletnich 4,57 proc. wobec 4,56 proc., a dziesięcioletnich 4,60 proc. wobec 4,61 proc.Na ceny obligacji nie wpłynęła informacja o podaży obligacji dwudziestoletnich na środowy przetarg, która okazała się dolną granicą przedziału 1-2 mld zł podawanego wcześniej przez resort finansów. Rynki bazowe również pozostają stabilne."Do końca dnia nie powinno być większych zmian" - powiedział Marek Stypułkowski z Raiffeisen Banku.

reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Bridgestone

To czołowy światowy producent opon do samochodów osobowych, dostawczych, ciężarowych, motocykli, maszyn rolniczych, samolotów oraz maszyn do robót ziemnych, a także dostawca rozwiązań w zakresie bieżnikowania Bandag dla samochodów ciężarowych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »