| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Złoty ustabilizował się, na rynku obligacji spokojnie

Złoty ustabilizował się, na rynku obligacji spokojnie

Po przedpołudniowym osłabieniu kurs złotego ustabilizował się. Inwestorzy czekają na dane o bilansie płatniczym za lipiec. Na rynku obligacji również nie ma dużych zmian.

W poniedziałek około 14.30 za euro płacono 3,9315 zł wobec 3,9280 zł rano i 3,93 zł w piątek na zamknięciu, a za dolara 3,1940 zł w porównaniu z odpowiednio: 3,1870 zł wobec 3,1670 zł. Natomiast euro kosztowało 1,2310 dolara wobec 1,2325 dolara rano i 1,2416 dolara w piątek."W tej chwili na rynku złotego nic się nie dzieje. Wcześniej polska waluta osłabił się, po części być może z powodu osłabienia euro wobec dolara, po części podąża za rynkami podobnymi do naszego, czyli węgierskim forintem i czeską koroną" - powiedział Jacek Turczyński z ABN Amro. "Analiza techniczna pokazuje, że jeszcze dziś złoty może się lekko umocnić" - dodał.W poniedziałek o 16.00 NBP opublikuje dane o bilansie płatniczym za lipiec. Z ankiety PAP wynika, że deficyt na rachunku obrotów bieżących w lipcu wyniósł 65 mln euro wobec nadwyżki 222 mln euro w czerwcu.Na rynku długu w poniedziałek około 14.30 rentowność obligacji dwuletnich wynosiła 4,25 proc. wobec 4,27 proc. w piątek, pięcioletnich 4,57 proc. wobec 4,56 proc., a dziesięcioletnich 4,60 proc. wobec 4,61 proc.Na ceny obligacji nie wpłynęła informacja o podaży obligacji dwudziestoletnich na środowy przetarg, która okazała się dolną granicą przedziału 1-2 mld zł podawanego wcześniej przez resort finansów. Rynki bazowe również pozostają stabilne."Do końca dnia nie powinno być większych zmian" - powiedział Marek Stypułkowski z Raiffeisen Banku.

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Katarzyna Adamczyk

Doświadczony manager i profesjonalistka z dziedziny ekonomii zdrowia, specjalizująca się w analizie biznesowej, w tym w kontroli zarządczej w placówkach medycznych, ze szczególnym uwzględnieniem kontrolingu i analizy finansowej szpitala oraz w analityce rynku farmaceutycznego i analizach refundacyjnych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK