| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Złoty stabilny, obligacje drożeją

Złoty stabilny, obligacje drożeją

Środowe otwarcie przyniosło stabilizację złotego oraz lekki wzrost cen obligacji w oczekiwaniu na decyzję Rady Polityki Pieniężnej. Wzrostom cen papierów sprzyjają też wzrosty na rynku niemieckim. Dziś kurs złotego może się wahać w przedziale 4,04-4,0650 za euro.

Około 9.20 euro kosztowało 4,0535 zł wobec 4,05 we wtorek na zamknięciu, a dolar 3,3180 zł wobec 3,3220 zł. Natomiast euro na światowych rynkach wyceniano na 1,2215 dolara wobec 1,2190 dolara."Na rynku jest bardzo spokojnie, oczekujemy na decyzję RPP. Reakcja na obniżkę o 25 pkt zależy od efektu papierowego, czyli wpływu rynku obligacji na złotego, ale myślę, że będzie bardziej negatywna niż pozytywna" - powiedział Marcin Turkiewicz z BRE Banku.W opinii dilerów ewentualna zmiana nastawienia w polityce pieniężnej na neutralne z łagodnego, byłaby negatywna dla złotego. W opinii Turkiewicza kurs złotego wobec euro będzie się poruszał w przedziale 4,04-4,0650.We wtorek o godz. 16.00 rozpoczęło się posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej, której decyzję co do wysokości stóp procentowych rynek pozna w środę. Większość ekonomistów uważa, że RPP po raz piąty w tym roku obniży stopy procentowe, tym razem o 25 pkt bazowych, i tym samym sprowadzi podstawową stopę NBP do poziomu 4,5 proc. oraz utrzyma łagodne nastawienie. Wzrosty cen opanowały rano rynek obligacji."Wzrosty wynikają nie tylko z oczekiwań na obniżkę stóp, ale także pomagają w tym niemieckie bundy" - powiedział Tomasz Terelak z Millennium.Rentowność obligacji dwuletnich w środę około 9.20 wynosiła 4,44 proc. wobec 4,46 proc. we wtorek, pięcioletnich 4,66 proc. wobec 4,70 proc., a dziesięciolatek 4,75 proc. wobec 4,78 proc.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Małgorzata Krzyżowska

Adwokat. Członek założyciel Międzynarodowej Kancelarii Aliant® z siedzibą w Zurychu. W strukturach kancelarii odpowiada za koordynację pracy zespołu prawników, obsługujących klientów w Polsce i w regionie Europy Centralnej. Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Odbyła aplikację adwokacką w Poznaniu, jest członkiem Wielkopolskiej Izby Adwokackiej oraz członkiem Okręgowej Rady Adwokackiej w Poznaniu. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w zakresie bieżącej obsługi podmiotów gospodarczych, w szczególności w zakresie umów, sporów sądowych oraz due diligence. Ukończyła szkolenia w zakresie odpowiedzialności członków zarządu spółek kapitałowych, brała udział w seminariach zagranicznych obejmujących: prawne aspekty transakcji międzynarodowych, tworzenie wewnętrznych procedur bankowych, funkcjonowanie podmiotów gospodarczych ze szczególnym uwzględnieniem budowania trwałych relacji z kontrahentami, odbyła szkolenie z zakresu prowadzenia mediacji i rozwiązywania sporów, a także szkolenie doskonalące wystąpienia publiczne. Autorka porad eksperckich w dziennikach branżowych. Została doceniona również przez portal SkutecznyAdwokat.pl. W dniu 1 marca 2013 r. otrzymała tytuł Prawnika Roku 2012 Wielkopolski. W roku 2013 została przyjęta do grona prawników prestiżowej organizacji prawnej Union Internationale des Avocats.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK