REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Przewoźnicy rozpoczęli kolejną walkę

REKLAMA

Sezon zimowy jeszcze się nie zaczął, ale tani przewoźnicy już toczą batalię o pasażerów.
Trwający od końca października do marca sezon zimowy nie jest łatwy. Tanie linie tracą wówczas na lukratywnych połączeniach z krajami śródziemnomorskimi, zabiegając jednocześnie o narciarzy odwiedzających kurorty alpejskie.

Do największych tanich przewoźników lotniczych operujących na polskim rynku należą: Sky Europe, Wizz Air i Centralwings.

Działający w Polsce od maja 2004 r. Wizz Air przewiózł do tej pory 1,4 mln pasażerów. Spółka oferuje loty z Katowic, Gdańska, Warszawy i Poznania. Najwięcej jest ich do Londynu, podobnie będzie w sezonie zimowym. Wizz Air poleci też zimą z Warszawy do Paryża, Malmoe, Sztokholmu, Brukseli, Frankfurtu, Liverpoolu i Dortmundu. Nowym połączeniem będzie Warszawa-Kowno, wznowione będzie także połączenie Katowice- Dortmund. Trzeba pamiętać, że samoloty obsługujące tanie linie lądują z reguły nie na dużych, uczęszczanych lotniskach, ale mniejszych (niższe opłaty lotniskowe), oddalonych niekiedy o kilkadziesiąt kilometrów od miasta. Podróż autobusem (kilka euro) lub taksówką musi być wkalkulowana w cenę biletu.

REKLAMA

Kierunek Grenoble

Siostrzany przewoźnik LOT-u spółka Centralwings rozpoczęła działalność w lutym tego roku.

– We wrześniu przewieziemy półmilionowego pasażera – powiedziała Iza Bogus, rzecznik prasowy Centralwings. W sezonie zimowym raz w tygodniu samoloty tej spółki latać będą do Grenoble. Oferta jest z pewnością atrakcyjna dla narciarzy, bilety na zimowe ferie są już wykupione. Centralwings reprezentuje model mieszany, na pokładach samolotów spotkamy zarówno pasażerów czarterowych, jak i podróżujących indywidualnie. Od października Centralwings oferują nowe połączenia z 5 portami lotniczymi: Mediolanem, Grenoble, Edynburgiem oraz Dublinem i Shannon w Irlandii. W sezonie zimowym jej samoloty latać będą z Katowic, Krakowa, Warszawy i Wrocławia do takich europejskich miast, jak Hanower, Kolonia, Londyn i Rzym, z Okęcia np. do Bolonii, Edynburga, Mediolanu, Grenoble i Lizbony.

Bergamo i Salzburg

Sky Europe, który działa na naszym rynku od lutego 2002 r., obsłużył do tej pory ponad 2,1 mln pasażerów. – W zimowym rozkładzie będą bezpośrednie połączenia z Warszawy do Bergamo w północnych Włoszech i Salzburga w Austrii – poinformował Eryk Kłopotowski, rzecznik Sky Europe. Salzburg to brama do najlepszych ośrodków narciarskich, takich jak Seefeld, Badgastein czy Wagrain.

Sky Europe oferuje również połączenia z Londynu z Popradem na Słowacji, skąd jest komunikacja z Zakopanem.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Obsługujący polski rynek od września zeszłego roku. Ryanair w sezonie zimowym będzie latać m.in. dwa razy dziennie do Londynu z Gdańska, Rzeszowa, Szczecina, Łodzi, Poznania, Wrocławia, Bydgoszczy oraz z Krakowa. Ten tani przewoźnik „numer 1 w Europie” (pod względem wartości porównywany jest z BA) może stać się już w przyszłym roku ważnym graczem w Polsce. Trasy z Polski do Londynu, Frankfurtu i Glasgow pokonało ponad 100 tys. osób.

Większych zmian w zimowym rozkładzie lotów nie przewiduje Easy Jet. Nie przybędzie nowych połączeń, natomiast zmienione zostaną godziny lotów.


Janusz Steinbarth
Autopromocja

REKLAMA

Źródło: GP

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Biznesowy sukces na rynku zdrowia? Sprawdź, jak się wyróżnić

W Polsce obserwujemy rosnącą liczbę firm, które specjalizują się w usługach związanych ze zdrowiem, urodą i branżą wellness. Właściciele starają się wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów i jednocześnie wyróżnić na rynku. Jak z sukcesami prowadzić biznes w branży medycznej? Jest kilka sposobów. 

Wakacje składkowe. Dla kogo i jak z nich skorzystać?

Sejmowe komisje gospodarki i polityki społecznej wprowadziły poprawki redakcyjne i doprecyzowujące do projektu ustawy. Projekt ten ma na celu umożliwić przedsiębiorcom tzw. "wakacje składkowe", czyli przerwę od płacenia składek ZUS.

Czego najbardziej boją się przedsiębiorcy prowadzący małe biznesy? [BADANIE]

Czego najbardziej boją się małe firmy? Rosnących kosztów prowadzenia działalności i nierzetelnych kontrahentów. A czego najmniej? Najnowsze badanie UCE RESEARCH przynosi odpowiedzi. 

AI nie zabierze ci pracy, zrobi to człowiek, który potrafi z niej korzystać

Jak to jest z tą sztuczną inteligencją? Zabierze pracę czy nie? Analitycy z firmy doradczej IDC twierdzą, że jednym z głównych powodów sięgania po AI przez firmy jest potrzeba zasypania deficytu na rynku pracy.

REKLAMA

Niewypłacalność przedsiębiorstw. Od początku roku codziennie upada średnio 18 firm

W pierwszym kwartale 2023 r. niewypłacalność ogłosiło 1635 firm. To o 31% więcej niż w tym okresie w ubiegłym roku i 35% wszystkich niewypłacalności ogłoszonych w 2023 r. Tak wynika z raportu przygotowanego przez ekonomistów z firmy Coface.  

Rosnące płace i spadająca inflacja nic nie zmieniają: klienci patrzą na ceny i kupują więcej gdy widzą okazję

Trudne ostatnie miesiące i zmiany w nawykach konsumentów pozostają trudne do odwrócenia. W okresie wysokiej inflacji Polacy nauczyli się kupować wyszukując promocje i okazje cenowe. Teraz gdy inflacja spadła, a na dodatek rosną wynagrodzenia i klienci mogą sobie pozwolić na więcej, nawyk szukania niskich cen pozostał.

Ustawa o kryptoaktywach już w 2024 roku. KNF nadzorcą rynku kryptowalut. 4,5 tys. EUR za zezwolenie na obrót walutami wirtualnymi

Od końca 2024 roku Polska wprowadzi w życie przepisy dotyczące rynku kryptowalut, które dadzą Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) szereg nowych praw w zakresie kontroli rynku cyfrowych aktywów. Za sprawą konieczności dostosowania polskiego prawa do przegłosowanych w 2023 europejskich przepisów, firmy kryptowalutowe będą musiały raportować teraz bezpośrednio do regulatora, a ten zyskał możliwość nakładanie na nie kar grzywny. Co więcej, KNF będzie mógł zamrozić Twoje kryptowaluty albo nawet nakazać ich sprzedaż.

KAS: Nowe funkcjonalności konta organizacji w e-Urzędzie Skarbowym

Spółki, fundacje i stowarzyszenia nie muszą już upoważniać pełnomocników do składania deklaracji drogą elektroniczną, aby rozliczać się elektronicznie. Krajowa Administracja Skarbowa wprowadziła nowe funkcjonalności konta organizacji w e-US.

REKLAMA

Sztuczna inteligencja będzie dyktować ceny?

Sztuczna inteligencja wykorzystywana jest coraz chętniej, sięgają po nią także handlowcy. Jak detaliści mogą zwiększyć zyski dzięki sztucznej inteligencji? Coraz więcej z nich wykorzystuje AI do kalkulacji cen. 

Coraz więcej firm zatrudnia freelancerów. Przedsiębiorcy opowiadają dlaczego

Czy firmy wolą teraz zatrudniać freelancerów niż pracowników na etat? Jakie są zalety takiego modelu współpracy? 

REKLAMA