| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > W sierpniu spadł wskaźnik Pengab

W sierpniu spadł wskaźnik Pengab

Wskaźnik koniunktury bankowej Pengab spadł w sierpniu (w porównaniu z lipcem) o 0,5 pkt. i wyniósł 34,0 pkt. - poinformował Związek Banków Polskich (ZBP) oraz Pentor.

 "Warto przypomnieć, że w minionych czterech latach w sierpniu wskaźnik zawsze notował wzrost. Mimo spadku wartości Pengab pozostaje piąty miesiąc z rzędu wyższy niż w analogicznych miesiącach ubiegłego roku" - podał ZBP i Pentor.Z badania instytutu Pentor wynika, że depozyty złotowe rosły w 42 proc. placówek bankowych, a spadały w 19 proc. Dalszego ich wzrostu oczekuje 49 proc. placówek, spadku 12 proc., natomiast 40 proc. placówek nie oczekuje zmian. Lokaty terminowe rosły w 45 proc. placówek, a spadały w 21 proc. oddziałów. Ich wzrostu spodziewa się 51 proc. oddziałów, spadku 14 proc., a zmian nie spodziewa się 36 proc. ankietowanych.Liczba kredytów o wartości do 1 mln euro udzielanych przedsiębiorstwom zwiększyła się w 30 proc. placówek, spadła w 8 proc. i nie zmieniła się w 62 proc. placówek. Wzrostu liczby tych kredytów oczekuje 53 proc. placówek, spadku 1 proc., a zmian nie przewiduje 45 proc.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Krzysztof Kosy

Ekspert, trener, konsultant, wykładowca uniwersytecki. Absolwent Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów doktoranckich w Kolegium Zarządzania i Finansów Szkoły Głównej Handlowej. Doradztwem w zarządzaniu zasobami ludzkimi zajmuje się od ponad 15 lat, realizując różnorodne projekty z zakresu HR. Ma za sobą długoletnie doświadczenie zdobyte w międzynarodowych firmach doradczych: Capgemini Ernst & Young, SHL Ireland, Hudson Global Resources, PWC. Zrealizował różnorodne projekty dla wiodących organizacji działających w Polsce, Irlandii, Wielkiej Brytanii i Szwajcarii (m.in. Accenture, Aer Rianta, AIB, Bank of Ireland, Dairygold, Lafarge, Oriflame, Sulzer, Ulster Bank). Autor artykułów publikowanych w Serwis HR, Personel i Zarządzanie oraz Rzeczpospolitej, a także pozycji naukowych i książkowych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »