| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Koniunktura w przemyśle poprawiła się

Koniunktura w przemyśle poprawiła się

Wskaźnik koniunktury w przemyśle w lipcu wzrósł o 1 punkt, do 11 punktów. W sektorze prywatnym, jak i publicznym odnotowano poprawę - podał badający koniunkturę IRG SGH.

IRG pisze w komentarzu, że poziom produkcji w stosunku do czerwca 2005 roku zwiększył się o 4 punkty w przedsiębiorstwach publicznych, zaś w prywatnych nie zmienił się.Dodatkowo, jak podaje IRG SGH, w przedsiębiorstwach poziom wykorzystania mocy produkcyjnych w ostatnich trzech miesiącach zmniejszył się. Natomiast ogólny portfel zamówień zwiększył się o 5 punktów, ale w stosunku do roku ubiegłego jego wartość jest niższa. Ponadto, jak podaje Instytut, umacnia się pozycja przedsiębiorstw na rynku krajowym."Konkurencyjność towarów zagranicznych na naszym rynku mimo, iż jest wysoka, zmniejszyła się w ostatnich trzech miesiącach" - napisał IRG SGH.Natomiast poziom zapasów wyrobów gotowych zwiększył się w firmach publicznych, w prywatnych nie uległ zmianie. Jak podaje dalej IRG SGH nastąpił wzrost zatrudnienia zarówno w przedsiębiorstwach prywatnych, jak i publicznych, jednak w najbliższych miesiącach nie spodziewają się one kontynuacji dalszego wzrostu.Równocześnie także poprawie uległa nie tylko sytuacja finansowa firm, ale również polepszyły się nastroje przedsiębiorstw. Jednak w odczuciu firm zwiększyła się, w stosunku do badania z kwietnia, uciążliwość wielu barier działalności gospodarczej np. niedostateczny popyt krajowy, obciążenia podatkowe, czy niestabilność przepisów prawnych.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

SmartMedia

SmartMedia to firma technologiczna i lider rynku producentów oprogramowania do zarządzania majątkiem i inwentaryzacji. Oprogramowanie tworzone w ścisłej współpracy z ekonomistami, prawnikami, księgowymi i najlepszymi programistami firmy. To dzięki temu rozwiązania SmartMedia są zgodne z obecnymi wymogami prawa oraz światowymi standardami informatycznymi.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK