| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | WIDEOAKADEMIA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Złoty stabilny wobec euro, słabszy wobec dolara

Złoty stabilny wobec euro, słabszy wobec dolara

W piątek rano na rynku walutowym kurs złotego wobec euro był zbliżony do czwartkowego zamknięcia, ale polska waluta osłabiła się wobec dolara, który na rynkach międzynarodowych umocnił się wobec euro.

W piątek około 9.30 za euro płacono 4,0235 zł wobec 4,0220 zł w czwartek na zamknięciu, a za dolara 3,2415 zł wobec 3,2330 zł. Natomiast euro wyceniano na 1,2480 dolara."Już w nocy doszło do umocnienia się dolara na rynkach światowych co przyniosło także przesunięcie kursów na lokalnym rynku. Sądzimy, że złoty może nadal pozostawać pod wpływem dobrych danych o bilansie płatniczym za czerwiec i nie wykluczamy dalszego wzmocnienia złotego" - powiedziała Agnieszka Decewicz, analityczka w Pekao SA.W czwartek po ogłoszeniu danych o bilansie płatniczym za czerwiec złoty wzmocnił się zarówno wobec euro, jak i dolara.W czerwcu wystąpiła nadwyżka w obrotach bieżących na poziomie 222 mln euro wobec deficytu 690 mln euro w maju i 312 mln euro deficytu oczekiwanego przez analityków.Piątkowe otwarcie na rynku długu przyniosło wzrost cen polskich papierów w ślad za wzrostem cen obligacji niemieckich.Około 9.30 rentowność papierów dwuletnich wynosiła 4,58 proc. wobec 4,66 proc. w czwartek, pięcioletnich 4,80 proc. wobec 4,85 proc., a dziesięcioletnich 4,89 proc. wobec 4,90 proc.

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Accace Poland

Accace wywodzi się z Europy Środkowo-Wschodniej. Naszymi założycielami są przedsiębiorcy, którzy podjęli się zaoferowania klientom usług najwyższej jakości, w rozsądnych cenach, wykonywanych przez wykwalifikowanych profesjonalistów. Przez lata Accace stał się jedną z najbardziej dynamicznych firm outsourcingowych i doradczych w regionie.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »