| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Złoty zyskał do euro, stracił do dolara

Złoty zyskał do euro, stracił do dolara

Złoty od otwarcia umocnił się nieznacznie wobec euro i osłabił wobec dolara, co było spowodowane umocnieniem się dolara na rynku światowym.

Około godz. 14.45 euro kosztowało 4,04 zł wobec 4,0420 zł rano, a dolar 3,27 zł wobec 3,2610 zł. Natomiast euro kosztowało 1,2355 zł wobec 1,2395 dolara."Na rynku praktycznie nic się nie dzieje, a jedynym czynnikiem wpływającym na zmianę kursu złotego są zmiany na eurodolarze" - powiedział Marek Wołos, dealer walutowy w TMS.Dolarowi pomogły lepsze od oczekiwań dane makro w USA. Wydajność pracy amerykańskich pracowników zatrudnionych w sektorach poza rolnictwem wzrosła w II kwartale 2005 roku o 2,2 proc., wobec 2 proc. oczekiwanych przez analityków.Natomiast jednostkowe koszty pracy wzrosły w II kwartale o 4,3 proc., czyli najmocniej od pięciu lat, a analitycy spodziewali się wzrostu na poziomie 2,9 proc. Jednak kluczowym wydarzeniem dla rynków będzie wtorkowa decyzja Amerykańskiej Rezerwy Federalnej.Analitycy przewidują, że Fed podwyższy po raz dziesiąty z rzędu stopy procentowe o 25 pkt. bazowych."Dane pomogły papierom amerykańskim i europejskim. W kraju mamy natomiast pozytywną korelację złotego i cen papierów, zwłaszcza na długim końcu krzywej" - powiedział jeden z analityków.Około 14.45 rentowność papierów dwuletnich wynosiła 4,68 proc., czyli tak jak na otwarciu; pięcioletnich obniżyła się do 4,89 proc. z 4,93 proc., a dziesięcioletnich do 4,91 proc. z 4,94 proc.

reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

KRAUSE LEGAL Kancelaria prawna

Nasza kancelaria świadczy wszechstronną pomoc prawną skierowaną do właścicieli firm rodzinnych oraz małych i średnich przedsiębiorstw.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »