| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > UOKiK wszczął postępowanie wobec TP SA

UOKiK wszczął postępowanie wobec TP SA

UOKiK wszczął postępowanie antymonopolowe, które ma wyjaśnić czy Telekomunikacja Polska nadużyła swojej pozycji rynkowej.

Zastrzeżenia Urzędu wywołuje łączenie przez TP SA standardowych planów taryfowych z dodatkowymi usługami - podał w Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK)."W ten sposób konsumenci - oprócz abonamentu - są zobowiązywani do korzystania i opłacania innych usług telekomunikacyjnych (np. "tanich weekendów i wieczorów"). Ponadto Urząd sprawdzi czy TP SA oferuje usługę szerokopasmowego dostępu do Internetu ("Neostrada") jedynie tym klientom, którzy wykupili usługę połączeń telefonicznych" - podał UOKiK w komunikacie.Według UOKiK te praktyki mogą stanowić nadużycie pozycji dominującej przez narodowego operatora, który w ten sposób skutecznie blokuje rozwój konkurencji.Zgodnie z ustawą o ochronie konkurencji i konsumentów postępowanie antymonopolowe w sprawach praktyk ograniczających konkurencję powinno być zakończone nie później niż w pięć miesięcy od jego wszczęcia.Jeżeli zarzuty się potwierdzą, prezes UOKiK może w decyzji nakazać zaniechania kwestionowanej praktyki, a na przedsiębiorcę nałożyć karę finansową sięgającą 10 proc. ubiegłorocznego przychodu.

reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Castrol

Castrol jest jednym z największych na świecie producentów olejów silnikowych i środków smarnych. Produkty Castrol powstają w oparciu o analizy, zaawansowane technologie i innowacje. Castrol od zawsze kładzie nacisk na opracowywanie środków smarnych najwyższej jakości. W tym celu stworzył zaawansowane centra technologiczne, działające w Wielkiej Brytanii, a także w Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Japonii, Indiach i Chinach. Castrol posiada dostęp do wszystkich typów baz oraz dodatków olejowych, dzięki czemu do każdego z produkowanych przez siebie środków smarnych może dobierać najlepsze bazy i dodatki z całego świata.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »