| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | WIDEOAKADEMIA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Złoty silniejszy wobec euro i USD

Złoty silniejszy wobec euro i USD

Czwartkowe otwarcie przyniosło umocnienie złotego wobec euro i dolara, natomiast rentowność obligacji pozostała na poziomach zbliżonych do środowego zamknięcia.

Około 9.20 za euro płacono 4,0830 zł wobec 4,1120 zł w środę na zamknięciu, a za dolara 3,3880 zł wobec 3,4150 zł."Złoty zaczął zyskiwać już w środę po zamknięciu lokalnego rynku. Widać było, że inwestorzy zagraniczni zaczęli kupować złotego, gdyż pozytywnie odczytali komunikat RPP" - powiedział Andrzej Krzemiński, dealer walutowy w Banku BPH.RPP zgodnie z oczekiwaniami rynku obniżyła w środę stopy procentowe o 25 pkt bazowych i od czwartku podstawowa stopa NBP wynosi nie mniej niż 4,75 proc. Na rynku długu czwartkowe otwarcie przyniosło niewielkie zmiany rentowności.Rentowność papierów dwuletnich około 9.20 wynosiła 4,61 proc. wobec 4,60 proc. w środę, pięcioletnich 4,84 proc. wobec 4,85 proc., a dziesięcioletnich 4,86 proc., tak jak w środę.W czwartek Ministerstwo Finansów organizuje przetarg zamiany, na którym zaoferuje do odkupu obligacje za maksymalnie 10.668,921 mln zł."Nasz rynek długu będzie w czwartek podążał za zmianami na rynkach bazowych. Ale uczestnicy rynku będą też obserwować wyniki przetargu zamiany i wielkość popytu, jaki zgłoszą inwestorzy" - powiedziała Agnieszka Decewicz, analityk w Pekao SA.

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Myloview.pl

Fachowcy branży designu wnętrzarskiego, postanowili stworzyć miejsce dla użytkowników internetu, które pozwoli na wybór dekoracji ściennej najwyżej jakości - myloview.pl. Platforma artystyczna myloview.pl, to sklep internetowy, który pozwoli Państwu na wyposażenie wnętrz oryginalnymi naklejkami, muralami, fototapetami oraz obrazami.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »