| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > PKN Orlen nie dostał oferty odkupienia akcji Polkomtela

PKN Orlen nie dostał oferty odkupienia akcji Polkomtela

Polski Koncern Naftowy Orlen nie otrzymał oferty odkupienia akcji Polkomtela - poinformował Dawid Piekarz, rzecznik prasowy PKN Orlen.

"Do nas ta oferta nie trafiła, ani od akcjonariuszy, ani od MSP" - powiedział Dawid Piekarz, rzecznik PKN Orlen. "Nadal jednak podtrzymujemy wolę sprzedaży Polkomtela" - dodał.Poniedziałkowy "Puls Biznesu", powołując się na nieoficjalne informacje, podał, że brytyjski Vodafone i duński TDC złożyły w Ministerstwie Skarbu Państwa ofertę odkupienia od polskich akcjonariuszy 46 proc. akcji Polkomtela za 8,7 mld zł. Informację tę potwierdził doradca ministra skarbu Michał Stępniewski"Do MSP wpłynęła deklaracja od zagranicznych akcjonariuszy kupna akcji Polkomtela od polskich akcjonariuszy. Nie wiem jednak, jaka konkretnie propozycja została złożona" - powiedział Stępniewski.Według "Pulsu Biznesu" propozycja przewiduje odkupienie przez Vodafone i TDC dwóch pakietów liczących maksymalnie po 22,89 proc. akcji Polkomtela. To zwiększyłoby łączny udział tych firm w kapitale Polkomtela do 85 proc."Wstępna oferta opiewa na 3,479 mld zł za każdy z pakietów, co oznacza wycenę operatora na poziomie 15 mld zł" - napisał "Puls Biznesu".Według gazety, kwota ta miałaby być powiększona o 25-proc. premię dla sprzedających za oddanie kontroli nad spółką."Łącznie za dwa niespełna 23-proc. pakiety Vodafone i TDC oferują więc blisko 8,7 mld zł" - napisał "Puls Biznesu".Reszta akcji Polkomtela, należąca obecnie do polskich akcjonariuszy, mogłaby zostać sprzedana w ofercie publicznej.Według nieoficjalnych informacji "Pulsu Biznesu", jeśli polscy akcjonariusze Polkomtela zgodzą się na warunki Vodafone i TDC, to do transakcji mogłoby dojść szybko, a zachodni partnerzy chcą podpisać list intencyjny jeszcze w lipcu.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Stillwell Polska Sp. z o.o.

Stillwell Polska Sp. z o.o. jest nowoczesną firmą prawniczą zajmującą się obsługą prawną przedsiębiorstw a także sprzedażą gotowych spółek.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK