| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Edukacja przez internet

Edukacja przez internet

W najbliższych latach Polska będzie potrzebowała kilku tysięcy specjalistów znających mechanizmy funkcjonowania UE. Dziś brakuje ich przede wszystkim w środowiskach lokalnych, gdzie dostęp do edukacji jest często utrudniony. Studia przez internet ten dostęp bardzo ułatwiają.

Internetowe Podyplomowe Studia Integracji Europejskiej oferowane są absolwentom studiów magisterskich i licencjackich, dla których pogłębienie wiedzy o integracji europejskiej to warunek zdobycia pracy lub awansu.

Oferta jest atrakcyjna także dla tych, którzy interesują się integracją europejską z przyczyn poznawczych. Obok technicznych aspektów funkcjonowania Unii studia obejmują także tematy związane z kulturą, polityką, historią i gospodarką UE. Składają się z trzech trymestrów – każdy po 200 godzin zajęć. Realizacja programu trwa 8 miesięcy – od końca października do połowy czerwca.

Dokonuje się w całości przez internet (z wyjątkiem sesji zjazdowych). Składa się z następujących przedmiotów: europejska integracja gospodarcza; europejskie systemy informacyjne; europejski ład społeczny; ewaluacja działań finansowanych ze środków Unii Europejskiej; historia UE i jej miejsce w świecie; porządek prawnoinstytucjonalny UE; pozyskiwanie i wdrażanie funduszy strukturalnych; społeczeństwo obywatelskie i jego rozwój; wspólnotowe prawo gospodarcze.

Kandydaci na studia w roku akademickim 2005/2006 muszą się liczyć z wydatkami rzędu 3-5 tys. zł. Jeśli ktoś opłaca studia przed ich rozpoczęciem, płaci tylko 3 tys. zł, jeśli opłata ma dwie raty – 4,2 tys. zł, jeśli trzy raty – 4,6 tys. zł. Należności za studia można też uiścić w ośmiu ratach – wówczas opłata wynosi 5 tys. zł.

Warunkiem skorzystania z tego ostatniego rozwiązania jest złożenie w sekretariacie studiów kopii zlecenia stałego pozostawionego w banku o ośmiu przelewach na rzecz Centrum Europejskiego Uniwersytetu Warszawskiego. Zgłoszenia przyjmowane są do 27 września 2005 r. Szczegółowe informacje są dostępne na stronie www.come.uw.edu.pl/ise.


Romuald Teyszerski

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Kredyt Inkaso S.A.

Nowoczesna windykacja

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK