| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Edukacja przez internet

Edukacja przez internet

W najbliższych latach Polska będzie potrzebowała kilku tysięcy specjalistów znających mechanizmy funkcjonowania UE. Dziś brakuje ich przede wszystkim w środowiskach lokalnych, gdzie dostęp do edukacji jest często utrudniony. Studia przez internet ten dostęp bardzo ułatwiają.

Internetowe Podyplomowe Studia Integracji Europejskiej oferowane są absolwentom studiów magisterskich i licencjackich, dla których pogłębienie wiedzy o integracji europejskiej to warunek zdobycia pracy lub awansu.

Oferta jest atrakcyjna także dla tych, którzy interesują się integracją europejską z przyczyn poznawczych. Obok technicznych aspektów funkcjonowania Unii studia obejmują także tematy związane z kulturą, polityką, historią i gospodarką UE. Składają się z trzech trymestrów – każdy po 200 godzin zajęć. Realizacja programu trwa 8 miesięcy – od końca października do połowy czerwca.

Dokonuje się w całości przez internet (z wyjątkiem sesji zjazdowych). Składa się z następujących przedmiotów: europejska integracja gospodarcza; europejskie systemy informacyjne; europejski ład społeczny; ewaluacja działań finansowanych ze środków Unii Europejskiej; historia UE i jej miejsce w świecie; porządek prawnoinstytucjonalny UE; pozyskiwanie i wdrażanie funduszy strukturalnych; społeczeństwo obywatelskie i jego rozwój; wspólnotowe prawo gospodarcze.

Kandydaci na studia w roku akademickim 2005/2006 muszą się liczyć z wydatkami rzędu 3-5 tys. zł. Jeśli ktoś opłaca studia przed ich rozpoczęciem, płaci tylko 3 tys. zł, jeśli opłata ma dwie raty – 4,2 tys. zł, jeśli trzy raty – 4,6 tys. zł. Należności za studia można też uiścić w ośmiu ratach – wówczas opłata wynosi 5 tys. zł.

Warunkiem skorzystania z tego ostatniego rozwiązania jest złożenie w sekretariacie studiów kopii zlecenia stałego pozostawionego w banku o ośmiu przelewach na rzecz Centrum Europejskiego Uniwersytetu Warszawskiego. Zgłoszenia przyjmowane są do 27 września 2005 r. Szczegółowe informacje są dostępne na stronie www.come.uw.edu.pl/ise.


Romuald Teyszerski
reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Jerzy Różyk

ekspert ds. oceny ryzyka w transporcie, prawa przewozowego i ubezpieczeń transportowych CDS Kancelaria Brokerska

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK