| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Dane zza oceanu nie ruszyły rynkiem długu i złotego

Dane zza oceanu nie ruszyły rynkiem długu i złotego

Rynek walutowy i długu po południu pozostał głuchy na dane z USA. Najważniejsze dla rynku pozostają dane o inflacji, które GUS poda o 16.00 - prognozują dilerzy.

Nie spodziewają się oni jednak, by czerwcowy wskaźnik CPI zaskoczył rynek i tym samym wpłynął na wycenę papierów i złotego. Euro potaniało po południu o 0,1 gr, spadając do 4,1450 zł, a dolar zyskał 0,7 gr wobec złotego umacniając się do 3,4270 zł.Natomiast eurodolar po danych o inflacji oraz sprzedaży detalicznej w USA osiągnął pułap 1,2080."Eurodolar cały dzisiejszy dzień waha się w przedziale 1,2050- 1,2090. Na dane zza oceanu większej reakcji nie było. USD/PLN jest mało płynny, a EUR/PLN stabilny" - skomentował czwartkowe wahania złotego Paweł Gajewski z WestLB.Jego zdaniem także publikacja inflacji nie zachwieje rynkiem złotego."Niezależnie od danych złoty może zrobić wszystko. Inflacja raczej nie będzie miała wpływu na to, co się stanie ze złotym. Rynek złotego bardziej podatny jest w tej chwili na przepływy, a nie informacje rynkowe" - dodał Gajewski.Krzywa dochodowości papierów odnotowała w porównaniu ze środowym zamknięciem lekkie przesunięcie w górę, głównie na papierach o krótszym terminie zapadalności. Dochodowość dwuletnich obligacji wzrosła o 3 pb. do 4,48 proc., pięcioletnich o 2 pb. do 4,73 proc., a dziesięciolatek pozostała bez zmian na 4,73 proc."Od początku dnia ceny są nieco niższe, choć cały dzień poruszamy się na poziomie odnotowywanym w środę. Reakcja na dane o inflacji będzie raczej stonowana. Musiałyby one odbiegać znacznie od oczekiwań, żeby ruszyły rynkiem" - uważa Wojciech Labryga z BGŻ.Rynek oczekuje, że inflacja w czerwcu spadła średnio do 1,5 proc. z 2,5 proc. odnotowanych w maju. Prognozy ekonomistów mieściły się w przedziale od 1,4 proc. do 1,8 proc.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

BGST Radcowie Prawni Borek, Gajda, Tołwiński Spółka partnerska

BGST Radcowie Prawni Borek, Gajda, Tołwiński Spółka partnerska to kancelaria radców prawnych specjalizująca się w obsłudze prawnej spraw z zakresu szeroko pojmowanej własności intelektualnej, w szczególności prawa autorskiego, własności przemysłowej, a także zagadnień dotyczących prowadzenia działalności gospodarczej w Internecie (nowe media).

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »