| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Czwarty dzień strajku w ZNTK

Czwarty dzień strajku w ZNTK

Kilkusetosobowa załoga Zakładów Naprawczych Taboru Kolejowego (ZNTK) w Poznaniu rozpoczęła we wtorek rano całodniowy strajk ostrzegawczy.

Robotnicy domagają się wypłacenia zaległego wynagrodzenia; od kwietnia nie dostali pensji. Poniedziałek jest czwartym dniem strajku - robotnicy protestowali w czwartek, piątek i poniedziałek."Zaczęliśmy o 6.00 i będziemy strajkować do Dziś kilka osób jedzie do Warszawy aby dowiedzieć się, komu Skarb Państwa sprzeda posiadanych prze niego 25 proc. akcji naszych zakładów" - powiedział przewodniczący OPZZ w ZNTK, Wojciech Słomka.W tym roku pracownicy ZNTK protestowali już kilka razy, domagając się należnego im wynagrodzenia. Po kilkukrotnych, kilkugodzinnych strajkach otrzymali wynagrodzenie za luty i marzec br. Pracownicy domagają się też m.in. zagwarantowania odpowiednich warunków BHP oraz wydawania odzieży roboczej.Poznańskie Zakłady Naprawcze Taboru Kolejowego produkują lokomotywy i wagony, w tym nowoczesne szynobusy, kupowane przez samorządy do obsługiwania regionalnych połączeń kolejowych.Zakład zatrudnia ok. 520 osób. Firmę kontrolują trzy osoby prywatne, które mają ponad 50 proc. udziałów.

reklama

Źródło:

PAP

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Accace Poland

Accace wywodzi się z Europy Środkowo-Wschodniej. Naszymi założycielami są przedsiębiorcy, którzy podjęli się zaoferowania klientom usług najwyższej jakości, w rozsądnych cenach, wykonywanych przez wykwalifikowanych profesjonalistów. Przez lata Accace stał się jedną z najbardziej dynamicznych firm outsourcingowych i doradczych w regionie.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »