| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Polska powinna wspierać alternatywne projekty

Polska powinna wspierać alternatywne projekty

Premier Marek Belka powiedział w Gdańsku, że nie możemy mieć pretensji do nikogo, że powstają plany budowy rurociągu bałtyckiego.

Jego zdaniem powinniśmy wykorzystać naszą pozycję w Unii Europejskiej, aby wesprzeć alternatywne projekty.Szef rządu dodał, że takim alternatywnym projektem dla rurociągu bałtyckiego (zwany też północnoeuropejskim, ma połączyć bezpośrednio Rosję z Niemcami - PAP) może być gazociąg łączący Kazachstan z zachodnią Europą.Minister gospodarki i pracy Jacek Piechota powiedział, że w listopadzie 2004 r. z inicjatywy Polski Komisja Europejska zdecydowała o dofinansowaniu opracowania studium opłacalności dla dwóch alternatywnych tras dla gazociągu bałtyckiego: Jamału II (wzdłuż obecnego Jamału I - PAP) oraz Amber (modyfikacja Jamału II przez kraje nadbałtyckie Łotwę i Litwę do Jamału I - PAP)."Jeżeli dwie strony: Rosja i Niemcy, a konkretnie przedsiębiorstwa, porozumiewają się co do realizacji rurociągu bałtyckiego, to o ile nie będzie on współfinansowany czy dofinansowywany ze środków unijnych, to projekt ten, w naszej ocenie, jest ekonomicznie nieopłacalny i nieuzasadniony. Lepsze i dogodniejsze trasy przesyłu istnieją i to chcemy wykazać w tym studium opłacalności" - powiedział szef resortu gospodarki i pracy.Piechota poinformował, że polski rząd zabiega o to, aby na gazociągu Jamał I można było realizować tzw. dostawy rewersowe z Niemiec do Polski. W tej sprawie prowadzone są rozmowy z Rosją i Niemcami.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

GACH MIZIŃSKA Kancelaria prawna

Kancelaria GACH MIZIŃSKA spółka jawna to kancelaria specjalizująca się w doradztwie podatkowym oraz w doradztwie prawnym na rzecz przedsiębiorców.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK