| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Złoty lekko mocniejszy na otwarciu

Złoty lekko mocniejszy na otwarciu

Złoty lekko umocnił się na piątkowym otwarciu, a w ciągu dnia złoty wobec euro może się umocnić do 4,07 - prognozują dilerzy.

Piątek nie przyniósł większych zmian na rynku obligacji. Seria zamachów w Londynie, która zachwiała kursem euro-dolara, nie miała bezpośredniego wpływu na czwartkowe notowania złotego.Polska waluta, drugi dzień z rzędu, straciła na wartości, co dealerzy tłumaczyli zabezpieczaniem przez inwestorów krótkich pozycji na euro-złotym i realizacją zysków. Na piątkowym otwarciu za euro płacono 4,0930 zł wobec 4,10 zł w czwartek pod koniec kwotowań. Dolar kosztował 3,4350 zł w porównaniu do 3,44 zł."Poziomy są bardzo zbliżone do wczorajszego zamknięcia. Na razie jest spokojnie. Dziś nie widać wyprzedaży złotego przez banki londyńskie, co miało miejsce wczoraj. Na fali spadającego kursu eurodolara złoty wobec euro może się umocnić do 4,07, a wobec dolara pozostanie stabilny" - powiedziałArtur Jankowski, diler BGŻ.W piątek rano na rynku międzybankowym za euro płacono 1,1915. Dilerzy prgnozują, że dolar może się umocnić w piątek, gdyż oczekiwane są dobre dane o rynku pracy w USA.W opinii Marka Stypułkowskiego z Raiffeisen Banku do momentu publikacji danych o rynku pracy w USA, czyli do godz. 14.30 na rynku obligacji nie powinno być gwałtownych ruchów cen.W piątek na otwarciu dochodowość dwuletnich wynosiła 4,42 proc. wobec 4,44 proc. w czwartek wieczorem, pięcioletnich 4,58 proc. w porównaniu do 4,59 proc., natomiast dziesięcioletnich 4,65 proc. względem 4,62 proc.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Bartosz Bator

Adwokat, publicysta i szkoleniowiec; absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz Podyplomowego Studium Prawa Własności Intelektualnej UW. Był przedstawicielem Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, prawnikiem w renomowanych warszawskich kancelariach oraz w Biurze Polskiej Izby Rzeczników Patentowych. Pracował dla instytucji publicznych m.in. Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina, Teatru Polskiego w Warszawie czy Urzędu m.st. Warszawy. W obszarze jego szczególnych zainteresowań znajduje się prawo nieruchomości i doradztwo w procesie inwestorskim. Ponadto w obszarze jego zainteresowań jest prawo autorskie a także prawo mediów i reklamy, postępowanie administracyjne i dostęp do informacji publicznej, zarządzanie w sektorze publicznym i organizacjach pozarządowych. W bieżącej działalności adwokackiej w szerokim zakresie zajmuje się prawem i procedurą cywilną (w tym prawem spadkowym), prowadzeniem sporów sądowych a także doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Współpracował z Dziennikiem Polska Europa Świat, portalem dziennik.pl, Dziennikiem Finansowym The Wall Street Journal, TVP 1, TVN Warszawa. W latach 2013-2016 autor i prowadzący poradnikową audycję prawną w Programie 1 Polskiego Radia. Stały komentator Dziennika Gazety Prawnej. Wykładowca Krajowej Szkoły Administracji Publicznej i Europejskiej Wyższej Szkoły Prawa i Administracji z siedzibą w Warszawie, Londynie i Brukseli. Członek Izby Adwokackiej w Warszawie oraz Międzynarodowego Stowarzyszenia Ochrony Własności Intelektualnej (AIPPI).

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK