| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Złoty wciąż pozostaje stabilny, rentowność obligacji spadła

Złoty wciąż pozostaje stabilny, rentowność obligacji spadła

Złoty w dalszym ciągu pozostaje stabilny, na przebiegu poniedziałkowej sesji zaważyło święto w Stanach Zjednoczonych. Dilerzy bankowi przewidują zmiany dopiero we wtorek.

Spadła natomiast rentowność obligacji. Na rynku za euro płacono 4,0150 zł wobec 4,0146 zł w piątek. Dolar kosztował 3,3780 zł w porównaniu do 3,3360 zł.



"Dzisiejsza sesja przyniosła niewielkie zmiany i obserwujemy bardzo ograniczoną zmienność. Ze względu na amerykańskie święto sesja była bardzo stabilna, jedynie w przypadku kursu dolara do złotego można zaobserwować lekkie podejście. Większych zmian należy jednak spodziewać się dopiero we wtorek" - powiedział Andrzej Krzemiński z Banku BPH.



Z powodu niższej niż spodziewana podaży obligacji dwuletnich OK0807 na rynku obligacji spadły rentowności obligacji na całej krzywej. Dochodowość dwuletnich papierów wynosiła 4,42 proc. wobec 4,51 proc. na poniedziałkowym otwarciu. W przypadku pięcioletnich obligacji było to 4,54 proc. względem 4,61 proc., a dziesięcioletnich 4,58 proc. w stosunku 4,64 proc.



"Ogłoszony dziś przetarg na bony był bardzo udany - rentowność obligacji spadła bardzo nisko, a ceny utrzymywały się na wysokim poziomie. Oznacza to, że wciąż nie brak chętnych do kupowania papierów wartościowych. W przypadku obligacji dwuletnich kluczowe znaczenie miała mniejsza od spodziewanej podaż, natomiast w przypadku pięcio- i dziesięcioletnich - wsparcie ze strony niemieckich bundów" - ocenia Marek Kaczor z banku PKO BP.



Ministerstwo Finansów na środowym przetargu zaoferuje obligacje dwuletnie OK0807 o wartości 2 mld zł.

reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Schindler Polska

Schindler Polska to spółka-córka międzynarodowego koncernu Schindler z siedzibą w Szwajcarii

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »