| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Wahania złotego związane z niepewnością co do finansów publicznych

Wahania złotego związane z niepewnością co do finansów publicznych

Prezes Narodowego Banku Polskiego Leszek Balcerowicz uważa, że wahania złotego związane są z niepewnością co do stanu finansów publicznych.

 "Wiemy, że jest spora zmienność kursu złotego. Z obserwacji i badań wynika, że to ma spory związek z niepewnością dotyczącą finansów publicznych, co sprawia, że zmieniają się nastroje na rynkach finansowych" - powiedział Leszek Balcerowicz."Uzdrowienie finansów publicznych jest fundamentalnie ważne przede wszystkim dla perspektyw wzrostu gospodarczego i także istotne dla zredukowania tego zjawiska, o którym mowa, czyli zmienności kursu" - dodał prezes NBP.Belcerowicz zwrócił uwagę na ostatnie, niekorzystne dla polskiej gospodarki, inicjatywy legislacyjne."Trzeba zabiegać cały czas ze wszystkich sił o uzdrowienie finansów publicznych i alarmować, jeżeli są inicjatywy idące w przeciwnym kierunku, tak jak w obecnym Sejmie. Nie można pozwolić autorom takich inicjatyw na ubieranie się w szaty dobroczyńców ludu, bo oni tak naprawdę szkodzą ludziom" - powiedział Balcerowicz.Sejm znowelizował w czerwcu m.in. ustawę o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych, która zdaniem autorów przyjętych w ustawie rozwiązań, dzięki zmianom wzrosną emerytury i renty.W czwartek odbyło się także drugie czytanie projektu ustawy o podwyższeniu wynagrodzenia minimalnego. W opinii pracodawców i rządu może to doprowadzić do wzrostu bezrobocia.

reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Tagetik

Tagetik, lider oprogramowania wspierającego procesy zarządzania efektywnością organizacji (ang. Corporate Performance Management), powstał we Włoszech (Toskania) w 1986 roku.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »