| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Wahania złotego związane z niepewnością co do finansów publicznych

Wahania złotego związane z niepewnością co do finansów publicznych

Prezes Narodowego Banku Polskiego Leszek Balcerowicz uważa, że wahania złotego związane są z niepewnością co do stanu finansów publicznych.

 "Wiemy, że jest spora zmienność kursu złotego. Z obserwacji i badań wynika, że to ma spory związek z niepewnością dotyczącą finansów publicznych, co sprawia, że zmieniają się nastroje na rynkach finansowych" - powiedział Leszek Balcerowicz."Uzdrowienie finansów publicznych jest fundamentalnie ważne przede wszystkim dla perspektyw wzrostu gospodarczego i także istotne dla zredukowania tego zjawiska, o którym mowa, czyli zmienności kursu" - dodał prezes NBP.Belcerowicz zwrócił uwagę na ostatnie, niekorzystne dla polskiej gospodarki, inicjatywy legislacyjne."Trzeba zabiegać cały czas ze wszystkich sił o uzdrowienie finansów publicznych i alarmować, jeżeli są inicjatywy idące w przeciwnym kierunku, tak jak w obecnym Sejmie. Nie można pozwolić autorom takich inicjatyw na ubieranie się w szaty dobroczyńców ludu, bo oni tak naprawdę szkodzą ludziom" - powiedział Balcerowicz.Sejm znowelizował w czerwcu m.in. ustawę o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych, która zdaniem autorów przyjętych w ustawie rozwiązań, dzięki zmianom wzrosną emerytury i renty.W czwartek odbyło się także drugie czytanie projektu ustawy o podwyższeniu wynagrodzenia minimalnego. W opinii pracodawców i rządu może to doprowadzić do wzrostu bezrobocia.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Nikolay Kirov

Od 1996 r. wykładowca i doradca w zakresie: • Negocjacji, Budowania Relacji i Kreowania Wartości Dodanej w biznesie • Przywództwa, wdrażania zmian organizacyjnych i rozwiązywania konfliktów • Negocjacji Strategicznych i Międzykulturowych, Budowania modelów e-Biznesu i Strategii Przez prawie 20 lat ponad 50 000 osób brało udział w moich wykładach, szkoleniach i sesjach strategicznych podczas realizacji Programów Rozwojowych dla Korporacji i Przedsiębiorców, studiów podyplomowych, programów Master of Business Administration: Executive MBA, MBA IT, MBA HR, MBA FINANSE, MBA dla Inżynierów, MBA dla kadry Medycznej a także na międzynarodowym programie Executive MBA realizowanym w języku rosyjskim na Białorusi. Wykładowca „Kozminski AMP - Advanced Management Program” - realizacja Warszawa - Barcelona, na którym prowadziłem zajęcia w EADA Business School. Na swoich kursach pokazuje jak umiejętności negocjowania i budowania relacji w biznesie przekładają się bezpośrednio na korzyści ekonomiczne i zadowolenie partnerów. Jak podpisywać korzystniejsze długoterminowo kontrakty. Obecnie jest Dyrektorem ds. Strategii i Rozwoju - Center of Excellence - Centrum Doradztwa i Kształcenia Menedżerów - Akademii Leona Koźmińskiego. Partnerem i członkiem zarządu „Kirov Strategic Negotiators” Sp. z o.o., Członkiem Zarządu Fundacji BARGEWORK, Członkiem Rady Naukowej Fundacji „Pasja do Edukacji i Rozwoju”, członkiem Kapituły Nagrody PNSA - Polish National Sales Awards, Członkiem Kapituły nagrody "Lwy Koźmińksiego" oraz członkiem Kolegium Redakcyjnego czasopisma "Management and Business Administration. Central Europe". Koordynator merytoryczny programu studiów Koźmiński MBA dla Inżynierów oraz studiów podyplomowych „Strategiczne Zarządzanie Sprzedażą i Zespołem Sprzedaży”. Jest również opiekunem i promotorem kilkudziesięciu strategicznych projektów doradczych prowadzonych w ramach programów MBA, oraz opiekunem i promotorem ponad 200 projektów doradczych dla administracji publicznej. Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK