| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Indeks Biznesu spadł w czerwcu do 56 pkt.

Indeks Biznesu spadł w czerwcu do 56 pkt.

Roczny Indeks Biznesu, przygotowywany przez Polską Konfederację Pracodawców Prywatnych (PKPP) Lewiatan, spadł w czerwcu o 6 pkt. do 56 pkt.

"Indeksu Biznesu PKPP Lewiatan znacznie osłabł (...) pod wpływem danych z gospodarki za I kwartał oraz spowolnienia wzrostu produkcji przemysłowej w pierwszych dwóch miesiącach II kwartału. (...) Utrzymuje się jednak znaczna przewaga indeksu rocznego nad kwartalnym i półrocznym, co oznacza oczekiwanie istotnej poprawy koniunktury w drugiej połowie roku. Wynika to z wysokich ocen sytuacji makroekonomicznej, oraz sytuacji finansowej przedsiębiorstw, stwarzających zdrowe podstawy dla szybszego wzrostu" - napisano w komentarzu do badania.Roczny indeks popytu globalnego spadł w czerwcu do 45 pkt. z 65 pkt. w maju, a kwartalny spadł do 30 pkt. z 51 pkt. przed miesiącem. Roczny indeks finansów, oceniający rentowność i płynność finansową przedsiębiorstw, wzrósł w czerwcu o 3 pkt. do 67 pkt., a indeks kwartalny wzrósł także o 3 pkt. do 67 pkt.Roczny indeks sytuacji makroekonomicznej zwiększył się w czerwcu o 2 pkt. do 65 pkt., a kwartalny wzrósł o 5 pkt. do 64 pkt. Roczny indeks sytuacji politycznej wzrósł w czerwcu o 2 pkt. do 26 pkt., a kwartalny pozostał na poziomie 27 pkt.Indeks Biznesu PKPP Lewiatan powstaje na podstawie prognoz ekonomistów polskich, oceniających koniunkturę na bieżący kwartał, półrocze i rok. Liczony jest w skali 100-punktowej, w której 50 pkt. odpowiada prognozie wzrostu gospodarczego w granicach 3,5-4,5 proc. PKB rocznie.

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Wojciech Kliś

Specjalizuje się w zagadnieniach z zakresu prawa handlowego - m.in rejestracje, szeroko pojęte zmiany w spółkach oraz zdarzenia restrukturyzacyjne - przekształcenia, podziały oraz połączenia spółek.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK