| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Złoty słabszy, ale stabilny, rentowności obligacji spadły

Złoty słabszy, ale stabilny, rentowności obligacji spadły

Po porannym osłabieniu kurs złotego jest stabilny, umocniły się natomiast obligacje, zwłaszcza na krótkim końcu krzywej.

Około 14.45 za euro płacono 4,0270 zł wobec 4,0150 zł na zamknięciu w czwartek, dolara wyceniano na 3,3385 zł w porównaniu do 3,33 zł.Odchylenie od parytetu wyniosło 13,2 proc. po mocnej stronie."Złoty osłabił się rano, od tego czasu niewiele się dzieje. Trochę podążamy za euro-dolarem. Przetestował on dziś poziom 1,20 (dolara za euro), po czym odbił w górę. To też trochę "pchało" euro-złotego" - powiedział Marcin Bilbin, analityk Pekao SA.W piątkowe popołudnie rynek obligacji nadal pozostawał mocny. Rentowność obligacji dwuletnich wynosiła 4,66 proc. wobec 4,70 proc. na zamknięciu w czwartek, pięcioletnich 4,78 proc. w porównaniu do 4,81 proc. Nie zmieniła się natomiast rentowność obligacji dziesięcioletnich, która wyniosła 4,81 proc."Czekamy na RPP, są duże oczekiwania co do obniżek stóp. Na rynku obligacji w najbliższym czasie, do momentu ogłoszenia decyzji rady, nic nie powinno się zmienić" - powiedział Bilbin.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Joanna Kotzian

Absolwentka Filologii polskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim i Zarządzania mediami w Wyższej Szkole Biznesu – National Louis University. Tematyką HR i komunikacji zajmuje się od 2000 r., a od 2008 r. współpracuje z klientami w obszarze employer brandingu. Kieruje projektami badań wizerunku, w tym identyfikacji EVP, tworzy i realizuje strategie wizerunkowe dla dużych firm polskich i międzynarodowych. Wspiera procesy komunikacji w trakcie zmian organizacyjnych. W ramach Bernard Hodes Global Network współpracuje z ekspertami employer brandingu na całym świecie. Interesuje się różnymi obliczami różnorodności i prowadzi badania na temat wpływu diversity na wizerunek pracodawcy. Jest doświadczonym prelegentem, autorką wielu publikacji z dziedziny employer brandingu, komunikacji, HR i rynku pracy.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »