| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Pięć podmiotów zainteresowanych GSM 1800

Pięć podmiotów zainteresowanych GSM 1800

Do tej pory zainteresowanie częstotliwościami GSM 1800 zgłosiło pięciu operatorów, którzy złożyli w tej sprawie wnioski do URTiP. Są to: Netia Mobile, Centertel, Polkomtel, PTC oraz Tele2 - poinformował rzecznik URTiP Jacek Strzałkowski.

Strzałkowski powiedział, że Netia Mobile, Polska Telefonia Cyfrowa oraz Tele2 złożyły wnioski na 99 kanałów w paśmie GSM 1800, wniosek na 30 kanałów złożył PTK Centertel, a na 50 kanałów Polkomtel."Wnioski wskazują, że chętnych jest więcej niż dostępnych częstotliwości, a w takim wypadku ustawa nakazuje przeprowadzenie przetargu. W nim mogą wystąpić również inne podmioty niż te, które się deklarowały. Te wnioski służą tylko zbadaniu rynku" - powiedział Strzałkowski.Dodał, że nie jest jeszcze ustalony termin, kiedy rozpocznie się postępowanie przetargowe. URTiP ma na zakończenie postępowania osiem miesięcy od czasu wpłynięcia pierwszego wniosku o przyznanie częstotliwości, czyli od 9 maja, kiedy swój wniosek złożyła Netia Mobile.Procedura przetargowa obejmie przeprowadzenie 30-dniowych konsultacji warunków przetargu, po których zakończeniu prezes URTiP jest zobowiązany w ciągu 21 dni ogłosić przetarg na rezerwację częstotliwości. Następnie zainteresowani częstotliwościami operatorzy mają minimum 45 dni na złożenie swoich ofert.Po złożeniu ofert zbierze się komisja przetargowa, która rozstrzygnie o przyznaniu częstotliwości. Pierwszy przetarg na częstotliwości GSM 1800 nie został rozstrzygnięty, gdyż żaden z oferentów nie uzyskał wymaganego minimum punktów. URTiP zapowiada, że warunki drugiego przetargu będą dla operatorów korzystniejsze.

reklama

Źródło:

PAP

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

MIZIŃSKA legal

Kancelaria MIZIŃSKA legal specjalizuje się w świadczeniu kompleksowych usług prawnych i podatkowych na rzecz małych i średnich przedsiębiorstw oraz spółek.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »