| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Pięć podmiotów zainteresowanych GSM 1800

Pięć podmiotów zainteresowanych GSM 1800

Do tej pory zainteresowanie częstotliwościami GSM 1800 zgłosiło pięciu operatorów, którzy złożyli w tej sprawie wnioski do URTiP. Są to: Netia Mobile, Centertel, Polkomtel, PTC oraz Tele2 - poinformował rzecznik URTiP Jacek Strzałkowski.

Strzałkowski powiedział, że Netia Mobile, Polska Telefonia Cyfrowa oraz Tele2 złożyły wnioski na 99 kanałów w paśmie GSM 1800, wniosek na 30 kanałów złożył PTK Centertel, a na 50 kanałów Polkomtel."Wnioski wskazują, że chętnych jest więcej niż dostępnych częstotliwości, a w takim wypadku ustawa nakazuje przeprowadzenie przetargu. W nim mogą wystąpić również inne podmioty niż te, które się deklarowały. Te wnioski służą tylko zbadaniu rynku" - powiedział Strzałkowski.Dodał, że nie jest jeszcze ustalony termin, kiedy rozpocznie się postępowanie przetargowe. URTiP ma na zakończenie postępowania osiem miesięcy od czasu wpłynięcia pierwszego wniosku o przyznanie częstotliwości, czyli od 9 maja, kiedy swój wniosek złożyła Netia Mobile.Procedura przetargowa obejmie przeprowadzenie 30-dniowych konsultacji warunków przetargu, po których zakończeniu prezes URTiP jest zobowiązany w ciągu 21 dni ogłosić przetarg na rezerwację częstotliwości. Następnie zainteresowani częstotliwościami operatorzy mają minimum 45 dni na złożenie swoich ofert.Po złożeniu ofert zbierze się komisja przetargowa, która rozstrzygnie o przyznaniu częstotliwości. Pierwszy przetarg na częstotliwości GSM 1800 nie został rozstrzygnięty, gdyż żaden z oferentów nie uzyskał wymaganego minimum punktów. URTiP zapowiada, że warunki drugiego przetargu będą dla operatorów korzystniejsze.

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Joanna Rudzka Kancelaria Doradcy Podatkowego

Kancelaria posiada wieloletnie doświadczenie w obsłudze podatkowo-prawnej dużych i średnich polskich firm, międzynarodowych korporacji oraz podmiotów publicznych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK