| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Przedsiębiorcy, mogą się odwoływać

Przedsiębiorcy, mogą się odwoływać

Przedsiębiorcy, którzy ubiegali się o fundusze strukturalne, a których projekty zostały odrzucone, mogą składać odwołania od ich decyzji. Należy je złożyć w ściśle określonym terminie w odpowiedniej instytucji.

Werdykt komisji oceniających projekty nie jest ostateczny. Przedsiębiorca niezadowolony z oceny może złożyć odwołanie od tej decyzji. W przypadku odwołań od oceny formalnej dokonywanej przez Regionalną Instytucję Finansującą – wnioskodawca może złożyć odwołanie w terminie 14 dni od otrzymania zawiadomienia o odrzuceniu wniosku do Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (z wiadomością do RIF). Wnioskodawca zobowiązany jest uzasadnić odwołanie, odnosząc się do kryterium, którego dotyczy decyzja o odrzuceniu wniosku.

PARP rozpatruje odwołanie w terminie 30 dni od dnia otrzymania. Jeśli stwierdzi, że ocena została dokonana z naruszeniem dokumentów programowych, prosi RIF o dokonanie weryfikacji oceny. Jeśli RIF po dokonaniu weryfikacji stwierdzi zasadność odwołania, przywraca wniosek do oceny formalnej i zawiadamia o tym fakcie wnioskodawcę oraz PARP.

PARP rozpatruje odwołanie w terminie 30 dni od dnia otrzymania

Natomiast w przypadku stwierdzenia bezzasadności odwołania – RIF zawiadamia PARP o uznaniu odwołania za bezzasadne, przedstawiając szczegółowe uzasadnienie. Na podstawie przesłanego uzasadnienia i dokumentów PARP podejmuje ostateczną decyzję o podtrzymaniu negatywnej oceny RIF lub przywróceniu wniosku do dalszej oceny. Jeżeli wniosek jest przywrócony do oceny. PARP prosi RIF o przesłanie kompletnego wniosku na obrady Grupy Roboczej. W obydwu przypadkach Agencja zawiadamia wnioskodawcę o powziętej decyzji.

Przedsiębiorca, który kwestionuje wyniki oceny techniczno-ekonomicznej projektu, dokonywanej przez Grupę Roboczą w PARP – musi złożyć odwołanie w terminie 14 dni od otrzymania zawiadomienia o odrzuceniu wniosku. Odwołanie należy skierować do Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. W tym przypadku również potrzebne jest szczegółowe uzasadnienie. Odwołanie jest rozpatrywane w ciągu 30 dni.

W przypadku uznania odwołania PARP zwraca się do Grupy Roboczej o dokonanie weryfikacji oceny, wskazując na zidentyfikowane nieprawidłowości. W takim przypadku GR dokonuje ponownej oceny techniczno-ekonomicznej wniosku z uwzględnieniem uzasadnienia przedstawionego przez PARP. Jeżeli ocena techniczno-ekonomicza jest pozytywna, wniosek przechodzi do oceny merytorycznej. Wyniki ponownej oceny Grupa Robocza przedstawia w raporcie z oceny, który stanowić będzie suplement do raportu Grupy Roboczej z rundy aplikacyjnej, w której złożono dany wniosek. W przypadku zastrzeżeń do wyników oceny merytorycznej odwołanie nie przysługuje.


Tomasz Pietryga

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Prawnicza Polz & Polz

Kancelaria Prawnicza Polz & Polz działa na rynku od 2004 roku. Świadczymy kompleksowe usługi doradztwa prawnego dla podmiotów gospodarczych oraz osób fizycznych, zarówno polskich jak i zagranicznych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK