| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Niska oferta bonów zaskoczyła rynek

Niska oferta bonów zaskoczyła rynek

Ministerstwo Finansów poinformowało, że zaoferuje na przetargu w poniedziałek bony roczne o wartości 400 mln zł. Niska oferta zaskoczyła dealerów BRE Banku.

Ich zdaniem rentowność może wynieść 5,05 proc. wobec 5,14 proc. ostatnio, a popyt 1,5-2,0 mld zł. MF podało też w piątek, że 25 maja wykupi bony o wartości 1 mld zł. Na początku miesiąca resort zapowiadał ofertę bonów skarbowych na każdy majowy przetarg na poziomie 0,8-1,0 mld zł."Jestem zaskoczony bardzo niską ofertę bonów, tym bardziej, że resort informował wcześniej, że minimalna podaż wyniesie 800 mln zł. Tym bardziej, że czuje się niedobór na rynku wtórnym i w ubiegłym tygodniu oferta też została zmniejszona. Może to świadczyć o tym, że MF nie potrzebuje środków, ma nadpłynność" - powiedział Remigiusz Zalewski, dealer BRE Banku."Moim zdaniem popyt kilkakrotnie przekroczy podaż, wyniesie 1,5- 2,0 mld zł, a rentowność 5,05 proc." - dodał.Na rynku wtórnym rentowność bonów rocznych sprzedanych na ostatnim przetargu wynosiła w piątek 5,05-5,06 proc. Na ostatnim przetargu rentowność bonów rocznych spadła do 5,138 proc. z 5,231 proc. na poprzednim przetargu, a resort finansów sprzedał całą oferowaną pulę tych papierów o wartości 600 mln zł. Popyt na te papiery wyniósł 1,77 mld zł.

reklama

Źródło:

PAP

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Ewa Duchnowska

certyfikowany psychoterapeuta Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniu, mediator rodzinny, specjalista w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »