| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | WIDEOAKADEMIA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Rynki czekają na dane z USA i wyniki aukcji

Rynki czekają na dane z USA i wyniki aukcji

Kurs złotego oraz rentowność obligacji pozostaje stabilna i taki stan powinien się utrzymać do godz. 14.30, kiedy w USA zostaną opublikowane dane o inflacji.

Na rynki mogą mieć też wpływ wyniki aukcji obligacji pięcioletnich. W środę około godz. 9.30 za euro płacono 4,1950 zł wobec 4,20 zł na zamknięciu we wtorek. Dolara wyceniano na 3,3250 zł w porównaniu do 3,3280 zł. Odchylenie od parytetu wynosiło 11,1 proc. po jego mocnej stronie wobec 11 proc. we wtorek."Złoty delikatnie się umocnił. O godz. 14.30 zostaną podane dane o inflacji w USA. Do tego czasu złoty powinien poruszać się w przedziale 4,19-4,22 wobec euro i 3,32-3,35 wobec dolara. Jeśli inflacja będzie wyższa od oczekiwań i umocni dolara, to może to być negatywne dla złotego" - powiedział Marcin Poczobut, dealer TMS Brokers.Według dealerów Banku BPH rynek pozostaje w konsolidacji i prawdopodobnie nadal kurs będzie się poruszał w przedziale 4,14- 4,25 zł za euro w najbliższych tygodniach. Na środowej aukcję obligacji Ministerstwo Finansów sprzedaje pięciolatki za 2,8 mld zł. Czekają na nią też inwestorzy na rynku obligacji.W opinii dealerów oferta obligacji pięcioletnich w środę prawdopodobnie zostanie sprzedana w całości, choć ceny na przetargu mogą być niższe niż na rynku wtórnym, a rentowność może oscylować wokół 5,4 proc. lub lekko powyżej."Na rynku bez dużych zmian, rentowności są nieznacznie wyżej. Perspektywy zależą od wyników aukcji. Raczej jej wyniki nie będą rewelacyjne" - powiedział Tomasz Sikora z BRE Banku.W środę około 9.35 rentowność obligacji dwuletnich wyniosła 5,32 proc. w porównaniu do 5,31 proc. na zamknięciu we wtorek, pięcioletnich 5,43 proc. wobec 5,40 proc. we wtorek, a dziesięcioletnich 5,39 proc. w porównaniu do 5,38 proc.

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Małgorzata Słomka

Doradca podatkowy nr wpisu 09900, prawnik, zatrudniona w Instytucie Studiów Podatkowych na stanowisku konsultanta podatkowego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »