| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > ET ma prawo udziału w procesie o uznanie arbitrażu

ET ma prawo udziału w procesie o uznanie arbitrażu

Sąd Apelacyjny uchylił postanowienie Sądu Okręgowego w Warszawie, które nie dopuszczało Elektrimu Telekomunikacja do udziału w postępowaniu o uznanie wyroku wiedeńskiego sądu arbitrażowego - poinformował w czwartkowym komunikacie Elektrim Telekomunikacja.

"Sąd Apelacyjny uznał, że ET ma prawo do udziału w postępowaniu i że postępowanie przed sądem pierwszej instancji przeprowadzone zostało niezgodnie z prawem" - poinformował Elektrim Telekomunikacja.W ocenie ET oznacza to, że zmiany dokonane w Krajowym Rejestrze Sądowym przez Deutsche Telekom w porozumieniu z Elektrimem są niezgodne z prawem, a ET pozostaje właścicielem 48 procent udziałów w Polskiej Telefonii Cyfrowej.Z kolei Elektrim poinformował w czwartkowym komunikacie, iż uważa, że Sąd Apelacyjny nie uchylił postanowienia sądu pierwszej instancji o uznaniu wyroku wiedeńskiego trybunału za skuteczny na terenie Polski."Wobec czego postanowienie to w dalszym ciągu obowiązuje" - poinformował Elektrim.Sąd Okręgowy w Warszawie uznał w lutym skuteczność wyroku wiedeńskiego sądu arbitrażowego, który orzekł, że przeniesienie udziałów PTC przez Elektrim do Elektrimu Telekomunikacja było nieskuteczne i nie stanowiło naruszenia umowy z Deutsche Telekom.Sąd odrzucił wówczas wniosek Elektrimu Telekomunikacja o uczestniczenie w procesie. Decyzja polskiego sądu była konieczna, żeby Elektrim mógł wystąpić do sądu rejestrowego o dokonanie zmian w księdze udziałowców Polskiej Telefonii Cyfrowej, które potwierdzą, że Elektrim jest bezpośrednim udziałowcem operatora sieci Era.Pod koniec lutego Elektrim i Deutsche Telekom zmieniły zarząd Polskiej Telefonii Cyfrowej i doprowadziły do zmiany zapisu w Krajowym Rejestrze Sądowym na taki, który uznaje Elektrim za bezpośredniego udziałowca PTC.Legalność tych działań została zakwestionowana przez Elektrim Telekomunikacja. Jednak po zmianie zarządu PTC Deutsche Telekom złożył w wiedeńskim sądzie pozew arbitrażowy przeciwko Elektrimowi, w którym domaga się orzeczenia, że Deutsche Telekom wykonał zgodnie z prawem opcję kupna udziałów w PTC.Deutsche Telekom uważa, że ma prawo wykonać opcję kupna 49 proc. udziałów PTC po tym, jak Elektrim nie dokonał w terminie zmian w rejestrze udziałowców PTC, do czego był zobowiązany wyrokiem sądu arbitrażowego w Wiedniu.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Magdalena Siwicka

Partner Zarządzający w Grupa HR Masters, trener biznesu i executive coach. HR Biznes Partner, z kilkunastoletnią praktyką prowadzenia własnego biznesu. Praktyk HR realizujący projekty z następujących obszarów: planowanie procesów HR, wdrożenia modeli kompetencyjnych, programy rozwojowe czy audyty personalne. Posiada ponad 15 letnie doświadczenie doradcze i trenerskie. W swojej pracy kładzie nacisk na badanie efektywności wszelkich procesów z obszaru polityki personalnej. Uważa, że wszelkie procedury są dla ludzi a nie ludzie dla procedur. W swoich projektach skupia się na realnych korzyściach zarówno dla organizacji jak i pracowników. Wierzy w ludzi i efektywność działań rozwojowych. Śledzi trendy na rynku i w branży – jest nastawiona na innowacyjność i działanie. Współpomysłodawczyni portalu HRPolska.pl, który powstał z zamiłowania do branży HR

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »