| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Netia Mobile złożyła wniosek o licencję na GSM 1800 MHz

Netia Mobile złożyła wniosek o licencję na GSM 1800 MHz

Netia Mobile, zależna spółka giełdowej Netii, złożyła wniosek do Urzędu Regulacji Telekomunikacji i Poczty o dokonanie rezerwacji częstotliwości z zakresu GSM 1800 MHz - poinformował w czwartek urząd.

Netia złożyła ten wniosek po tym, jak niedawny przetarg na GSM 1800 MHz zakończył się bez rozstrzygnięcia. Wcześniej Netia wygrała przetarg na UMTS, jednak prezes spółki poinformował, że otrzymanie licencji wyłącznie na UMTS bez GSM, stawia pod znakiem zapytania uruchomienie usługi UMTS przez Netię.Urząd poinformował, że w najbliższym czasie może zostać rozpisany nowy przetarg na wolne częstotliwości dla telefonii komórkowej w paśmie GSM 1800 MHz, ale tylko w przypadku, gdy zainteresowani będą wnioskowali o większą niż dostępna liczba kanałów (99) w tym paśmie."W przypadku braku dostatecznych zasobów w zakresie GSM 1800 MHz dla wszystkich wnioskujących podmiotów, Prezes URTiP przystąpi do przygotowania drugiego przetargu na rezerwację tych częstotliwości. Termin przeprowadzenia przetargu nie może być dłuższy niż 8 miesięcy od dnia złożenia pierwszego wniosku o dokonanie rezerwacji" - podał URTiP w komunikacie."W sytuacji braku kolejnych wniosków Prezes URTiP wyda decyzję o rezerwacji 99 kanałów z zakresu GSM 1800 MHz dla spółki Netia Mobile, bez konieczności przeprowadzenia postępowania przetargowego" - dodał.W pierwszym nierozstrzygniętym przetargu do II etapu zostały zakwalifikowane oferty Netia Mobile i PTK Centertel. Oferta Netia Mobile otrzymała 140,553 pkt, a Centertela - 106,305 pkt.Centertel zadeklarował zerową kwotę ponad wymaganą minimalną opłatę za rezerwację częstotliwości wynoszącą 3,96 mln zł. Natomiast Netia Mobile zadeklarowała, że zapłaci 1 mln zł ponad wymagane minimum.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Grupa Deweloperska GEO

Grupa Deweloperska GEO to holding kilkunastu spółek, prowadzących aktywną działalność na terenie trzech polskich aglomeracji: Krakowa, Wrocławia i Katowic.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »