| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > MSP i ZAZ zakończyły negocjacje o zbyciu akcji FSO

MSP i ZAZ zakończyły negocjacje o zbyciu akcji FSO

Ministerstwo Skarbu Państwa (MSP) oraz ukraiński ZAZ zakończyły w środę negocjacje o zbyciu pakietu akcji FSO SA należących do Skarbu Państwa - podał resort skarbu w komunikacie.

 "Inwestor podtrzymał gotowość odkupienia akcji FSO SA należących do Skarbu Państwa oraz zapewnienia rozwoju fabryki. W wyniku negocjacji rozstrzygnięto wszystkie istotne kwestie związane z zawieraną umową. Ostateczna jej wersja zostanie niezwłocznie przygotowana przez prawników obydwu stron oraz powinna zostać parafowana przez strony w ciągu najbliższych dni" - podało MSP.Minister Skarbu Państwa Jacek Socha informował w połowie kwietnia, że Skarb Państwa nie otrzyma od ZAZ pieniędzy za 20-proc. pakiet akcji FSO ze względu na zadłużenie spółki; przy tym FSO jest tak zadłużona, że jeśli nie zostanie sprzedana, jedynym wyjściem będzie upadłość. FSO pracuje obecnie nad programem restrukturyzacji. Ministerstwo Skarbu Państwa od połowy grudnia prowadzi negocjacje z ukraińską spółką Awto ZAZ w sprawie sprzedaży 20 proc. akcji FSO.W listopadzie rząd zgodził się na sprzedaż w trybie niepublicznym akcji FSO serii A i B. Socha mówił wówczas, że ukraińska spółka utrzymuje fabrykę przy życiu, ponieważ odbiera 88 proc. produkcji FSO. Około 80 proc. akcji żerańskiej firmy jest w posiadaniu koreańskiego Daewoo. Jednak Daewoo zrezygnowało z kontroli operacyjnej nad FSO, oddając większość głosów na WZA spółki Skarbowi Państwa.

reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

AKSJOM Doradztwo Aktuarialne

Specjalizujemy się zarówno w wycenie rezerw na świadczenie pracownicze (zgodnie z MSR 19 i KSR 6) jak i w usługach konsultingowych na rzecz instytucji finansowych (usługi aktuarialne, Wypłacalność II, zarządzanie ryzykiem, rachunkowość zakładów ubezpieczeń).

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »