| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Głodują przeciwko TIR-om w Golinie

Głodują przeciwko TIR-om w Golinie

Drugi dzień trwa protest głodowy pięciorga mieszkańców Goliny (Wielkopolskie) domagających się aby TIR-y przestały jeździć przez ich miejscowość oraz sąsiednie; żądają skierowania ciężarówek na autostradę A2.

Protest prowadzony jest w sali obrad Urzędu Miejskiego w Golinie."Protestujący, mimo że to starsi ludzie, są jak na razie w dobrej kondycji, piją jedynie wodę i soki. Nie też są osamotnieni, bo przez cały czas odwiedzają ich i wspierają inni mieszkańcy" - powiedział we wtorek burmistrz Goliny Tadeusz Nowicki.Warunkiem przerwania głodówki - jak zdecydowanie podkreślają protestujący - jest podanie im na piśmie konkretnego terminu kiedy TIR-y zostaną zwolnione z opłat autostradowych i dzięki temu przestaną korzystać z tras alternatywnych do A2 czyli z przechodzącej przez Golinę drogi krajowej nr 92 Konin - Września oraz z drogi wojewódzkiej nr 467, łączącej tę drogę krajową z węzłem autostrady w Sługocinie.W poniedziałek z protestującymi spotkali się przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego, parlamentarzyści. Jednak rozmowy z nimi i wyjaśnienia dotyczące wprowadzenia w życie procedur zwalniających TIR-y z opłat autostradowych nie przekonały głodujących do przerwania akcji. Chcą podania konkretnej daty kiedy to nastąpi. Żądają też przyjazdu ministra infrastruktury.Od października ubiegłego roku mieszkańcy Goliny i sąsiedniej Radoliny protestują przeciwko nasilonemu ruchowi TIR-ów przez ich miejscowości. Do tej pory blokowali dwa razy w tygodniu drogę krajową nr 92 i drogę wojewódzką nr 467, chodząc po pasach przy szkole w Radolinie i niedaleko ronda w Golinie. Teraz protest zaostrzyli i zapowiadają, że będą go prowadzić do skutku.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Grupa Deweloperska GEO

Grupa Deweloperska GEO to holding kilkunastu spółek, prowadzących aktywną działalność na terenie trzech polskich aglomeracji: Krakowa, Wrocławia i Katowic.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »