| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > MF spodziewa się stabilizacji

MF spodziewa się stabilizacji

Ministerstwo Finansów oczekuje w I półroczu stabilizacji kursu euro/złoty na poziomie powyżej 4,10 i spodziewa się średniego kursu euro w II kwartale na poziomie 4,13 zł/euro, a w całym 2005 roku na poziomie 4,12 zł/euro.

MF w swoim kwietniowym biuletynie makroekonomicznym pisze, że w związku z przewidywanym obniżeniem przez RPP stóp procentowych w kwietniu i nasileniem się oczekiwań na ich dalsze redukcje, podwyżkami stóp procentowych w USA, powrotem napięć politycznych w II kwartale - niepewności związanej z pracami nad założeniami do projektu budżetu państwa - oczekuje stabilizacji kursu PLN/EUR w I półroczu 2005 r. na poziomie powyżej 4,10."W rezultacie średni kurs złotego w II kwartale 2005 r. wyniesie 4,13 PLN/euro, a kurs średni w 2005 r. ukształtuje się na poziomie 4,12 PLN/euro" - napisano w biuletynie.Przedstawiona prognoza kursu PLN/EUR jest spójna z aktualnymi oczekiwaniami analityków bankowych, którzy przewidują, że na koniec czerwca kurs złotego ukształtuje się w przedziale 4,07-4,17 PLN/EUR. MF zakłada również kolejne obniżki stóp procentowych w 2005 roku."Podtrzymujemy równocześnie naszą marcową prognozę, zgodnie z którą w całym 2005 r. stopy procentowe banku centralnego spadną o 100 pb, co oznacza, że średnio w roku stopa referencyjna wyniesie 5,8 proc." - napisało MF.Autorzy raportu nie uwzględnili kwietniowej obniżki stóp o 50 pb. Prognoza MF przyjmuje założenie spadku inflacji poniżej celu inflacyjnego w II połowie roku przy utrzymaniu się korzystnej tendencji zmian cen żywności oraz spadku dynamiki produkcji przemysłowej w drugim kwartale bieżącego roku."Przewidujemy ponadto, że wobec utrzymywania się niskiego tempa wzrostu wynagrodzeń w sektorze przedsiębiorstw nie wystąpi zagrożenie dla inflacji ze strony presji płacowej" - napisał MF.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Robert Zych

Robert Zych — absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Zasad sprzedaży uczył się w firmie Warszawa Coca Cola Bottlers. Od 1997 roku razem ze swoimi mentorami i nauczycielami Jerzym Gutem i Wojciechem Hamanem prowadzi firmę szkoleniową Kontrakt OSH. Jest autorem i współautorem książek Szef w roli coacha, Gen sprzedawcy, Lider sprzedaży, Szef w relacji z zespołem. Od ponad 20 lat pracuje jako trener sprzedaży. Szkolił w Polsce firmy z listy 100 największych. Specjalizuje się w szkoleniach w zakresie sprzedaży skierowanych do dla handlowców i szefów zespołów, pomaga sprzedawcom w aktywnym pozyskiwaniu klientów poprzez coaching i naukę w miejscu pracy. Odpowiada także za sprzedaż w swojej firmie szkoleniowej i codziennie zdobywa nowe, praktyczne doświadczenia.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK