| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > 230 mln dol. dla sojuszników, w tym Polski

230 mln dol. dla sojuszników, w tym Polski

Negocjatorzy amerykańskiego Senatu i Izby Reprezentantów uzgodnili dodatkowy preliminarz budżetowy na operacje w Iraku i Afganistanie w wysokości 82 miliardów dolarów.

Na związaną z tymi operacjami pomoc dla zagranicy, w tym dla Polski, przeznaczyli 230 mln dolarów, o 170 mln dol. mniej niż chciał prezydent George W. Bush.Wcześniej Senat proponował na tak zwany Fundusz Solidarności  dla amerykańskich sojuszników w Iraku i Afganistanie 260 mln dolarów, a Izba Reprezentantów chciała skreślić z preliminarza całą tę pozycję.Wnosząc o 400 mln dolarów na Fundusz Solidarności, Bush obiecywał Polsce z tej sumy 100 milionów dolarów.Większość pieniędzy z dodatkowego preliminarza, bo aż 75,9 mld dolarów, o miliard dolarów więcej niż proponował prezydent, jest przeznaczona na operacje zbrojne. Kongresmani dali więcej na potrzeby Pentagonu, a obcięli propozycje wydatków Departamentu Stanu, w tym na pomoc zagraniczną i działalność międzynarodową.Wersja preliminarza uzgodniona we wtorek wieczorem między przedstawicielami obu izb Kongresu wymaga jeszcze formalnego zatwierdzenia na plenarnych posiedzeniach Izby Reprezentantów (nastąpi to zapewne w czwartek) i Senatu (zapewne w przyszłym tygodniu).Preliminarz jest piątym pakietem wydatków zgłoszonym w Kongresie przez administrację Busha w trybie nadzwyczajnym od czasu ataków terrorystycznych na USA 11 września 2001 roku. Wraz z nim łączna suma wydatków na działania w Iraku i Afganistanie oraz walkę z terroryzmem przekroczy 300 miliardów dolarów.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Prawna "Świeca i Wspólnicy"

Kancelaria Prawna „Świeca i Wspólnicy” Sp. k. jest podmiotem intensywnie rozwijającym się na polskim oraz międzynarodowym rynku usług prawnych. Wyróżnia się przede wszystkim postępowym działaniem, które ma na celu zapewnienie kompleksowego wsparcia prawnego oraz biznesowego zarówno dla przedsiębiorców, jak i klientów indywidualnych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK